Jakiego rodzaju sprzęt na pewno należy zabrać ze sobą jadąc na daleki wyjazd?

Wybierając się na daleki wyjazd warto spisać najważniejsze przedmioty, jakie ze sobą zabierzemy. W dzisiejszych czasach wielu ludzi podróżuje na urlopy w dalekie zakątki Ziemi, pragnąc tym samym nie tylko wypocząć, ale również przeżyć coś ekscytującego, nierzadko podróże takiego rodzaju powiązane są z innymi atrakcjami, przykładowo skokami na spadochronach, czy innym rodzajem sportów ekstremalnych. W takich wypadkach warto myśleć też o tym, aby te ekscytujące chwile zachować na pamiątkę, abyśmy mogli przypomnieć sobie wszystko po latach.


kamera
Napisał: cellanr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto więc pamiętać o sprzęcie rejestrującym obraz. Ostatnimi czasy hitem jest kamera gopro hero 3, która może pracować w bardzo ekstremalnych okolicznościach. Kamera taka ma bardzo dobrej podzespoły, dzięki czemu uzyskujemy nią bardzo wysokiej klasy obraz. Kolejną niezmiernie istotną cechą tego rodzaju kamery jest to, że możemy nią nagrywać właściwie każdej sytuacji, również wtedy, kiedy skaczemy z wysokości czy też jesteśmy na spływie kajakowym na rwącej rzece. Kamerą taka na pewno nagramy wszystkie niebezpieczne chwile z naszej wycieczki.


Warto także pamiętać o aparacie fotograficznym. Świetnym wyjściem może się okazać eos 70d, który jest kompatybilny a tym samym robi ładne i ostre fotografie. Takiego rodzaju asortyment bez wątpienia da nam możliwość nagrać i zapisać wszystkie wspaniałe chwile naszej podróży, przez co będziemy mogli się radować wspominając te wspaniałe chwile kiedy tylko będziemy mieli na to ochotę. Jadąc w daleką podróż dobrze jest też pamiętać, aby zabrać ze sobą również cały niezbędny sprzęt, jaki będzie na potrzebny do uprawiania sportu.


kamera
Napisał: Andrew Budreski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście należy przemyśleć, czy zabrać ze sobą rower, czy też korzystniej jest zabrać tylko buty i ubiór do jeżdżenia, a sam rower wynająć na miejscu. Jest to o tyle rozsądne, jeśli planujemy na przykład podróż samolotem, gdzie nie będziemy mogli zabrać ze sobą tak dużych gabarytów rzeczy. O ile rower możemy wypożyczyć będąc już na miejscu, to w przypadku aparatu czy kamery nie mamy takiej opcji, są to prywatne przedmioty i należy je spakować do plecaka. Nie zapominajmy też o tym, co najistotniejsze, czyli o dobrym humorze podczas wymarzonego wyjazdu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-22 15:11:41
Tagi: obraz, rower, zdjęcia, fotografie, wyjazdy, podróże