Który dialekt zagraniczny wybrać jako nasz drugi?

Uczmy się języków, jeśli chcemy stać się atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje teraz, że rzadkie kwalifikacje to klucz do ciekawszej, dobrze płatnej pracy. Dobiegł końca czas, gdy dobrą pracę można było otrzymać ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli marzymy o zajęciu wyjątkowym, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.
nauka języków obcych
Napisał: Laurie Sullivan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika dopiero po przyswojeniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, zapisu dokonujemy w alfabecie hebrajskim, więc zanim zaczniemy czytać i zajmować się badaniem książek czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas ciężka praca nad literkami. Jeśli brak nam chęci popatrzmy na dzieci, jak one uczą się polskiego, który na początku jest dla nich jak język obcy dla nas. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak chłonny, jak u kilkulatka, lecz warto próbować.
Wszystko zależy od naszego zapału. Jeśli hebrajski (pożyteczny hebrajski) może wydawać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób świetnie zna norweski (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (nauka języka fińskiego)
Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) można wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Kraj ten jest blisko, więc zawsze możemy udać się tam na krótkie wakacje, by podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie poprawia wyniki w nauce języków jak porozumiewanie się w nim, w kontakcie z innymi osobami. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto wzbogacić wycieczką do tego pięknego kraju. Nie jest też krajem odległym.


Jeśli wywnioskujecie, że jednak Skandynawia jest zbyt zimna, to może warto zdecydować się na coś z południa, na przykład język - więcej szczegółów - grecki. Naukę tego języka warto rozpocząć od przyswojenia alfabetu, gdyż jest dość dziwny. Choć Grecja w ostatnich latach straciła na znaczeniu gospodarczym to nadal kraj z ciekawą historią, którą warto poznać, na przykład przez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 09:51:40
Tagi: słowniki, język, Grecja, język obcy, hebrajski