Czy uczenie się języka japońskiego jest naprawdę tak ciężkie

Nie będzie to artykuł o językach obcych używanych przez obce cywilizacje , choć patrząc uczciwie, jak są one trudne niełatwo uciec od wrażenia, że mamy do czynienia teraz z czymś niezwykłym. W tym artykule opowiemy o niezwykłych językach obcych, główni aktorzy to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.
zajęcia szkolne
Napisał: COD Newsroom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie krótko, zwięźle i na temat. Rozpocznijmy od języka japońskiego. Na samo wspomnienie włosy jeżą się i słusznie, bo tego języka nie da się szybko nauczyć. To nie jest zajęcie, które można robić w tak zwanym „międzyczasie”, wielkie wyzwanie i ciężki obowiązek. Niemniej, da się go nauczyć. I warto, ponieważ japońska gospodarka działa bardzo dobrze, jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język - nasza strona - jak chiński, lecz jego nauka przyniesie nam dużo dobrego. Lepiej nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, gdyż czeka nas żmudna nauka japońskiego alfabetu. Musimy wykazać się cierpliwością, by przejść ten ciężki etap. Uwaga: jeśli uważasz, że jesteś osobą niecierpliwą to lepiej daj sobie spokój.
Łatwiej pójdzie Ci z nauką języka kazachskiego (japoński dla wytrwałych), choć słowniki czy różne inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są dobrze dostępne. Najlepiej poznając ten język znać rosyjski, ponieważ w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych do nauki kazachskiego. Warto mieć świadomość, iż kazachski to w Kazachstanie drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).


Jeśli marzy się nam egzotyka to oferujemy język khmerski lub język koptyjski (korepetycje z koptyjskiego). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, nie jest to łatwy język, musisz wykazać się dużą determinacją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest bardzo mało). Koptyjski to propozycja dla ludzi szczególnie cierpliwych, nie dość, że od XIX wieku jest to język wymarły to nie ma podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że lubisz wyzwania, to nauka koptyjskiego jest na samym szczycie tej kategorii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-23 15:30:38
Tagi: słowniki, języki obce, kazachski