Już niebawem długi weekend – jak go spędzić?

Większość z nas lubi odpoczywać i okazji do wypoczynku szuka w każdym możliwym terminie. Oczywiście, z wytęsknieniem czekamy w szczególności na wakacje, ale okazję do odpoczywania umożliwiają także święta. Często zdarza się, że w ciągu roku można dzięki poszczególnym świętom zafundować sobie kilka dni wakacji. Gdzie pojechać na taki długi weekend?
nocleg
Napisał: Bernhard Wintersperger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, wiele zależy od naszych potrzeb i finansów, które możemy w związku z tym przeznaczyć. W dzisiejszej dobie powszechnej komunikacji nawet na 3-4 dni możemy udać się w najdalsze zakątki bądź dokończyć zwiedzanie ciekawych miejsc, które już po części zwiedziliśmy. Rzecz jasna, jeżeli zamierzamy pojechać za granicę warto rozważyć transport samolotem, żeby jak najwięcej zaoszczędzić wolnego czasu.
Czy jednak zdecydujemy się na odpoczynek za granicą, czy w kraju, warto tak czy inaczej z wyprzedzeniem zorganizować te kilka dni wolnych. Podstawą jest oczywiście to, aby zapewnić sobie i najbliższym noclegi na długi weekend, bo, choć to jedynie kilka dni gdzieś przecież spać trzeba, a zostawianie tego na ostatnią chwilę może skutkować wyższymi kosztami za wynajem. Warto nawet ze sporym wyprzedzeniem wyszukiwać oferty, bowiem im bliżej świąt, tym przeważnie wszystko drożeje – transport, noclegi, czy korzystanie z atrakcji. Stąd też, jeśli planujemy przykładowo spędzić sylwester w górach, korzystnie szukać ofert już latem - www.ruszajwpolske.pl/ofertySpecjalne/sylwester/14,1,index.html. Dzięki temu możemy ze spokojem planować doskonałą zabawę i w rezultacie faktycznie dobrze wypocząć.

nocleg
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście możliwości na długi weekend jest sporo – może być to wyjazd do jakiejś znanej stolicy europejskiej – np. Pragi, ale może być to także weekend z adrenaliną, czyli przeznaczony na niezwykłe atrakcje, z których na co dzień raczej nie korzystamy. Doskonałym przykładem może być rafting, czy też off road. Możemy również poświęcić te parę dni na zwiedzanie okolicznych, zabytkowych miejsc, których jeszcze jak dotąd nie widzieliśmy. Rozwiązań jest zatem bardzo dużo. Najważniejsze jest jednak stosowne zorganizowanie sobie tych kilku dni i przygotowanie niezbędnych finansów, bez których trudno cokolwiek planować. Jeżeli nic nie przychodzi nam do głowy, warto także poszukać inspiracji, między innymi w internecie - ruszajwgory.pl.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-23 15:30:39
Tagi: zabawa