Korzystnie poznawać nowe miejscówki, zwiedzać je tak, by poznać całkowicie. Potrzeba do tego odpowiedniej inicjatywy

Tyle jest do zwiedzenia, cały świat stoi otworem. Kto ma możliwości i posiada odpowiednie środki jest w stanie zwiedzić prawie wszystkie zakątki świata. Dla pozostałych, którzy posiadają mniej wygórowane ambicje pozostaje jakaś część tego – można powiedzieć – wielkiego tortu. Nie musimy zjadać go całego, gdyż być może jest za duży lub nas na niego nie stać, powinniśmy jednakowoż podczas swojego życia zorganizować się tak, aby ujrzeć coś więcej. Najlepiej rozpocząć od swojego podwórka.
Kraków
Napisał: Harald Groven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Może trudno w to uwierzyć, lecz wiele osób w rzeczywistości nie zna miejsca, w którym mieszka. Być może to nawet nie odnosi się do jakichś malutkich wiosek, w których wszystko jest znane od lat, ale już tego typu sytuacja ma miejsce w przypadku określonego obszaru. Jeśli jest koło wioski las to bardzo możliwe, że nie został przez wszystkich odkryty. Tak samo góry i inne ciekawe miejsca. Jeśli mówimy o większych miastach, to zdarza się, że nie wiemy, jak ruszyć się w obcej dzielnicy. Niby to normalne, w końcu nie musimy wiedzieć, gdzie jest każda ulica, jednak tego typu wiedza ma same plusy.Przede wszystkim jak znamy miasto to można z powodzeniem się po nim poruszać, dodatkowo, żadna sprawa, jakieś formalności do załatwienia nie są dla nas trudnością, bo wiemy, w jaką stronę ruszyć. Z innej strony znamy swój region, znamy jej historię, architekturę, zabytki, wiemy dlaczego w danej dzielnicy jest właśnie tak a nie odmiennie, a o innej możemy opowiadać ciekawe historie. To rzeczywiście
Kraków
Napisał: Alessandro Caproni
Na podstawie: http://www.flickr.com
interesująca wiedza, możemy nią zaimponować wielu osobom, przykładowo jak ktoś nas odwiedza. Jednocześnie wielu z nas jedzie za granicę, byle jak najdalej, a nie zna naszych wspaniałych polskich zakątków. Wiele osób na przykład było w Krakowie, ale czy dobrze poznali to miasto?


Czy przewodnik po Krakowie spełniły swoje zadanie? Czy zwiedzanie Krakowa było prawdziwe, poza centrum poznało się również trochę mniej znanych rejonów? Czy byliście chociażby w tym miejscu. A jak jest z innymi regionami? Na te kwestie są różnorodne odpowiedzi, wiele jednakże z nich nie jest w pełni zadowalająca, gdyż okazuje się, że brakuje nam kompleksowości, gdy decydujemy się na zwiedzanie, choćby naszych cudownych regionów. Należy to zmienić!

Porównaj - http://www.krakkos.pl/

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-23 15:30:39
Tagi: góry, Kraków, formalność