Uczenie się nieznanych języków obcych? Dlaczego nie!

Nauka nowych języków to pewna inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy znać angielski, bez tego ani rusz, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Opinii jest bardzo wiele. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który jest na świecie bardzo popularny, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który wprawi potencjalnego pracodawcę w zachwyt, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co ograniczy do zera naszą ewentualną konkurencję.


Słowniki języków obcych
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jeśli zatem rozglądasz się za językiem, którego prawie nikt nie zna, to może język bengalski. Nauka fajne Stadnina Iskra języka bengalskiego (nauka bułgarskiego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, znaczna, jednakże prowadząc intensywniejsze poszukiwania można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać solidne język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki nieznanych, egzotycznych języków jest osiągalne tylko w języku Szekspira. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.


A może odrobinkę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężka kategoria wagowa. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże dostępne na rynku słowniki czynią naukę języka arabskiego (lekcje arabskiego) łatwiejszą. Choć to mocno odległy kulturowy obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że świat arabski odgrywa coraz większa rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także wzrastające zainteresowanie tym językiem.


Schodzimy o piętro niżej, ale dalej jesteśmy w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Obawiam się, iż na ten język zdecyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie jest to nic dziwnego, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. kraj ten jest mały i raczej biedny, jednakże nauka (polecamy również liceum dla dorosłych lubin) takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w Polsce zbyt wielu tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy nauki ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Pokrewny do rosyjskiego, ale mało powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj dość blisko położony. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki wydane w języku polskim.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-23 15:30:40
Tagi: nauka, bengalski, arabski, armeński