Elegancik na wycieczce

Co jakiś czas mamy chęć wyruszyć na włóczęgę, tym bardziej jeśli w latach szkolnych okres wakacyjny spędzaliśmy aktywnie - pod namiotem czy chociażby na wędrówkach po okolicy. W dorosłym zagonionym życiu mamy czasami ochotę cokolwiek zmniejszyć prędkość, i tak jak ongiś powędrować w nieznane. Rzecz jasna dorośli nie mają tyle wolnego czasu co młodzi ludzie, stąd człowiek dorosły powinien sobie czas jaki mógłby przeznaczyć na włóczęgę porządnie zaplanować.
Oczywiście mamy współcześnie do dyspozycji najnowocześniejsze technologie, urządzenia ogromnie praktyczne takie jak nawigacja, które bez problemu przywiodą nas do celu wyprawy. Miłym głosem podpowiedzą nam one gdzie mamy wykonać zakręt, a nawet podpowiedzą w którym miejscu znajduje się restauracja.
Dawniej wyruszając na wędrówkę trzeba było się dobrze nagimnastykować aby spakować optymalną ilość strojów na zamyślaną eskapadę. Obecnie tychże problemów nie ma, jeżeli wyruszamy w miejsce gdzie mamy choćby doraźny dostęp do zasilania elektrycznego. Świetnym rozwiązaniem jest w takim przypadku lifesaver, niewielkie urządzenie ważące blisko 3 kg i małych rozmiarach.
Pralka turystyczna
Napisał: Khairil Yusof
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest ono szczególnie celowe jeśli mamy malutkie dzieci. Pralka turystyczna jest w stanie wyprać do 3 kg odzieży, ilość ta jest wystarczająca dla rodziny wybierającej się na krótki wypad na Mazury bądź w góry. Producent zapewnia, że to urządzenie doskonale sprawdzi się także w akademiku, tak że student ma możliwość wyglądać schludnie nie wożąc co weekend do rodzinnego domostwa pełnych waliz garderoby do wyprania. Bywało to w przeszłości uciążliwe, bo dostępna wspólna pralka była na ogół dosyć mocno przeciążona. Zobacz więcej na stronie: Aqua-life.net.pl

Oczywiście producenci sprzętu turystycznego pomyśleli też o trampach podróżujących w miejsca gdzie cywilizacja nie dotarła bądź też o tych którzy chcą sobie przypomnieć smak obozu skautowego nie rezygnując jednakże z eleganckiego wyglądu. Kiedyś potrzeba było w podobnych wypadkach pożyczyć od przypadkiem napotkanej gospodyni drewnianą balię na pranie. Dziś ubrania ładujemy do torby scrubba bag, specjalnie zaprojektowanego, niewielkich wymiarów, wodoszczelnego worka do prania, do którego wlewamy wodę plus jakikolwiek środek piorący i po niedługim czasie możemy rozwiesić wyprane rzeczy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-23 15:30:38
Tagi: narzędzia, pranie, namiotem, plecaka