lubisz wycieczki egzotyczne? - w takim razie pozwól sobie na odrobinę fantazji i spędź wakacje w Indiach

Jest to średniej wielkości wyspa o powierzchni 65 tys. km kw. Zamieszkuje na niej ok. 21 mln osób. Niełatwo sobie wyobrazić ile tajemnic znajduje się na tak małym obszarze. O wspaniałości tego miejscaświadczy nawet jego nazwa – w starożytnym języku indyjskim Sri Lanka rozumiana była jako „olśniewający kraj”. Współcześnie kojarzy się ona nam szczególnie z gorącą plażą i z leżeniem na słońcu.


tu zarezerwujesz
Faktycznie, można znaleźć| tu mnóstwo wspaniałych plaż, ale to nie wszystko. Swoją wyjątkowością olśniewają również wspaniałe zwierzęta. Do najbardziej popularnych należy na pewno słoń indyjski. W prawdziwych okolicznościach zajmuje on miejsca górzyste na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Warto wspomnieć przy okazji, że najwyższym szczytem na Sri Lance jest Piturutalagala, wznosząca się na 2500 m n.p.m.

W przyrodzie możemy zobaczyć tu też krokodyle, lamparty, szakale, małpy oraz przepiękne, barwne ptaki, np. tukany lub papugi. Wszystko to możemy obserwować w sposób bezpieczny, ponieważ na wyspie znajduje się ok. dziesięciu parków narodowych.
Wycieczki egzotyczne, takie jak ta, zapewne niosą ze sobą wiele ekscytujących przygód. Niejednokrotnie nie wiemy jednak, jak zaplanować podobną wycieczkę. Najlepszą opcją wydaje się być wówczas po prostu Sri Lanka last minute (sprawdź ofertę). Nie mamy już obowiązku martwić się wówczas o całe mnóstwo różnych spraw. O większość z nich zatroszczy się w tym wypadku w naszym imieniu biuro podróży. Dzięki temu możemy się zrelaksować i bez stresu przeglądać gotowy plan podróży. Mamy większe poczucie bezpieczeństwa i możemy skuteczniej odpocząć. Do plusów tego typu wycieczki zalicza się zapewne również zmniejszenie kosztów.


Opcja Sri Lanka last minute byłaby bowiem na pewno jedną z najmniej kosztownych możliwych ofert. Dodatkowo, w pakiecie dostaniemy też dreszczyk emocji związany z szaloną decyzją o dalekiej wycieczce. Niezwykłe emocje towarzyszą zapewne także tym śmiałkom, którzy postanawiają zwiedzić Sri Lankę na własną rękę. W tym wypadku zaplanowanie podróży wymaga od nas jednak znacznie więcej zaangażowania i czasu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-24 09:13:37
Tagi: podróże, wycieczki, indie