Atrakcje i ciekawostki Górnego Śląska, gdzie szukać kwater w tym regionie.

Dolny Śląsk jest jednym z bardziej atrakcyjnych turystycznie regionów naszego kraju. Oferuje zarówno bogactwo przyrodnicze, jak też wiele zabytków i miejsc, które warto odwiedzić. Znajdą w nim coś dla siebie miłośnicy aktywnego wypoczynku, ale także osoby chcące coś interesującego zobaczyć i miło spędzić wolne chwile.

Leżące na południu kraju góry zimową porą proponują bardzo dobre warunki do zimowych aktywności. W okolicy jest sporo narciarskich tras i wyciągów, ale rejon ten doskonale będzie się nadawał na uprawianie narciarstwa biegowego.

Noclegi
Napisał: Porto Bay Hotels & Resorts
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z kolei pora letnia to okres wycieczek pieszych i rowerowych - i tu także jest dostępnych wiele tras, na jakich da się przyjemnie spędzić długie godziny. Przebywając na Dolnym Śląsku zapomnieć nie można o przepięknych zabytkach - na tym terenie znajduje się kilka przepięknych zamków, liczne obiekty religijne, a także stolica Dolnego Śląska, to znaczy Wrocław. Wyjazd do Wrocławia to co najmniej parę dni intensywnych atrakcji, chociaż niektórzy twierdzą, że potrzeba jednak znacznie więcej czasu, aby szczegółowo poznać tę piękną miejscowość.

Mając na uwadze liczbę atrakcji, jakie oferuje Dolny Śląsk, to warto tam się udać przynajmniej na parę dni. Ten właśnie rejon posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, więc w większości przypadków nie będzie problemu z wyszukaniem kwatery jak hotel i restauracja Stara Stołówka. Dużo miejsc noclegowych znajduje się w najbardziej popularnych miastach tego rejonu, takich jak Wrocław, Karpacz czy Szklarska Poręba. Lecz z powodu dużej popularności tych miejsc są one dość drogie, z tego też powodu też wielu turystów wybiera inną opcję.

Znajdują oni nocleg w jednym z mniejszych miasteczek w okolicy znanych kurortów i traktują je w charakterze bazy wypadowej do zwiedzania okolicy. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład noclegi w Brzegu Dolnym (strona www), miasteczko to jest leży raptem kilkanaście kilometrów od Wrocławia, a jest w nim znacznie taniej. Proponuje ono nie tylko szeroką propozycję kwater, ale również zaplecze gastronomiczne - na turystów będą czekać liczne restauracje, knajpy oraz bary.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-23 13:06:47
Tagi: wypoczynek, turyści, miasto