Mieszkania w dużych miastach

Od pewnego czasu jesteśmy świadkami krachu na rynku nieruchomości jednorodzinnych. Słaby popyt na wille wpłynął na inwestycje w luksusowe budownictwo. W wielkich miastach apartamentowce rosną jak na drożdżach.

Przykładem są wrocławski Sky Tower i stołeczny wieżowiec Złota 44. Oprócz apartamentów chętnie wybierane są również duże mieszkania w odremontowanych kamienicach. Ich wartości na rynku, podobnie jak apartamentów, rozpoczynają się od ponad dziesięciu tysięcy za metr kwadratowy.Nowe inwestycje powstają zwykle w samych centrach metropolii, co jest mocno cenione ze względu na łatwy dojazd i rozbudowaną infrastrukturę. Dodatkowo firmy deweloperskie starają się wznosić inwestycje w rejonie dużej ilości zieleni, parków i skwerów. Czasy betonowych pustyń szczęśliwie odeszły w przeszłość. [
www.apart-center.pl
Napisał: WAN SA
Na podstawie: WAN SA
]
Kraków
Apartamenty oferują w środku miasta, na Mokotowie i na Woli. Osiedla wyrastają także na oddalonych rogatkach miasta. W Warszawie za luksusowe mieszkanie trzeba wyłożyć najwięcej w Polsce – ceny wynoszą ponad siedem milionów złotych. Mieszkanie w przedwojennych odnowionych kamienicach da się odszukać m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Koszty za m2 bywają wyższe, niż 20 tysięcy złotych. W innych częściach Polski można odszukać tańsze apartamenty. Poznań jest miastem, w którym luksusowe mieszkania są oferowane często w oddaleniu od centrum, w sąsiedztwie dużej ilości zieleni. Ceny zdarzają się być tu nawet dwukrotnie mniejsze, aniżeli w stolicy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę apartamenty w zakopanem, aby się o tym przekonać.

Z innej strony prezentuje się Kraków Apartamenty w tym obleganym przez turystów mieście są tylko nieco mniej drogie niż w stolicy co widać gdy wyszukamy "apartament". Ceny krążą w rejonie pięciu-sześciu milionów złotych. Apartamenty w tym prapolskim grodzie bardzo chwalą sobie cudzoziemcy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-19 13:31:53
Tagi: mieszkanie, apartamentów