piękno rodzimego nabrzeża

Piaszczyste wybrzeża, wydmy i czarowne zachody słońca na sopockim molo, nasze krajowe morze bez zaprzeczania może pochwalić się wieloma cudnymi atrakcjami, chwilami i przelotnymi chwilami, które nie każdy podoła docenić. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wczasy nad Morzem Bałtyckim, śmiało winniśmy dać sobie możność na odkrycie każdych uroków tego miejsca.
http://www.ruszajwpolske.pl/noclegi/wybrzeze_baltyckie/kwatery_prywatne/r,24,2,1,index.html/
Napisał: Jörg Schubert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Romantycy z pewnością nader chętnie wstaną o świecie i przyjrzą się wschodzącemu słońcu, wzbijającemu się poza horyzont. Zmieniająca swój kolor woda, oraz cucące się do życia nieboskłon, potrafią zdziałać ogromne doznanie nawet na postaciach, jakie na pozór są obojętne na uroki przyrody. Mnóstwo osób, ze względu na porę, woli oglądać zachodzące słońce, ten pejzaż śmiało też ma własny niewykonalny do przedstawienia czar. Przechadzając się obrzeżem morza i wpatrując się w bałwany zawsze wskazane jest zerknąć również pod nogi, być może okaże się, że naszym oczom pokaże się nietypowa muszelka, bądź nawet kawałki jantaru. Możemy zatrzymać się na jakiś czas, bowiem są czynne kwatery prywatne nad morzem i nasycić oczy tymi cudownymi panoramami.Morze, plaża
Napisał: Maciej Kasprzyk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy ochotę na prawdziwą wycieczkę trasą naszego Morza Bałtyckiego, podróż powinniśmy zacząć od Helu, czyli punktu najbardziej wysuniętego na wschód. To oblane z trzech kierunków morzem miejsce jest bardzo słynne i chętnie odwiedzane przez turystów. Jest możliwość natknąć się na foki, jest możliwość odwiedzać zabytki wojskowe, tu także trzeba się zatrzymać i spędzić pamiętne wakacje (zobacz: wakacje nad morzem w Polsce). Jadąc dalej nie sposób nie zatrzymać się na chwilkę w Jastarni, niemniej to Łeba na wielu osobnikach robi niebywałe przeżycie. A wszystko ze względu na to, że znajdują się tu niepowtarzalne wydmy, które niektórzy chętnie porównują do pustyni. W upalne letnie dni rzeczywiście można poczuć się tu jak na Saharze, na szczęście jednak znalezienie oazy nie jest w tym miejscu tak uciążliwe. Należy potwierdzić, że wszelki zakamarek brzegu Morza Bałtyckiego ma swój doskonały urok i każdego roku wszyscy z zapałem wracamy do owych lokalizacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-29 11:14:47
Tagi: wczasy, morze, Morze Bałtyckie