Wakacyjne przeceny, czyli jak nie dać się nabrać na złudne okazje?

Przełom czerwca i lipca to zazwyczaj czas, gdy w sklepach zaczynają się pojawiać pierwsze sezonowe wyprzedaże. Często można kupić rzecz w niewielkiej cenie, jednak często dajemy się mamić. Idąc na zakupy, musimy zachować ostrożność.

Zakup torebki
Napisał: Visit El Paso
Na podstawie: http://www.flickr.com
Krok numer 1. Polując na wyprzedaże nie traćmy zdolności racjonalnego myślenia. Owszem, ogromny napis „Wyprzedaż” na witrynie sklepu wzbudza pozytywne emocje, ale bądźmy czujni. Jeżeli zobaczymy wspaniałą sukienkę lub oferty na polecanej stronie www, która po przecenie jest o wiele tańsza, nie biegnijmy do kasy, co sił w nogach.

Pamiętajmy o tym, aby sprawdzić, jaki jest jej koszt w innych sklepach. Może się okazać, że zamiast oszczędzić zapłacimy o wiele więcej. Poza tym zdarza się, że przecenione rzeczy nie podlegają zwrotom. Krok drugi. Upewnijmy się, że tańszy towar będziemy mogli zwrócić do sklepu. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to zastanówmy się solidne nad zakupem. Ochroni nas to przed późniejszym kłopotem. Robiąc zakupy w Łodzi, Gdańsku, Krakowie bądź Warszawie, warto posiadać tę wiedzę. Krok trzeci. Gdy będziemy odchodzić od kasy, nie zapominajmy zabrać ze sobą rachunku. To dowód zrobienia zakupu takiego produktu jak np. http://www.ceneolokalnie.pl/lodz/solcoseryl-pasta-dentystyczna-5-g. Tylko na jego podstawie będziemy mogli zwrócić towar, gdy naszego niezadowolenia.

Wybierając się na zakupy w Łodzi, Wrocławiu, Olsztynie czy Katowicach należy pamiętać, by nie dać się zwariować. Pierwsza zasada określa, że nie powinniśmy kupować ubrań tego samego kroju. Jeśli posiadamy klasyczną niebieską bluzeczkę koszulową, nie możemy kupować identycznej w innej barwie. Nie podążajmy również bez zastanowienia za najnowszą modą. Nie każdemu jest dobrze w krzykliwych kreacjach.Regał z butami w sklepie
Napisał: Marco Verch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie szalejmy na punkcie butów. Każda szafka ma swoją wyznaczoną pojemność. W jakim celu kupować kolejne baleriny, skoro mamy już osiem par prawie identycznych? Przed wyjściem na shopping, otwórzmy szafę i przeprowadźmy mały rekonesans. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo ubrań mamy. Wśród nich znajdują się takie, jakich nigdy nie miałyśmy na sobie. Niektóre z nich mają jeszcze metki. Prawdopodobnie nigdy ich nie włożymy. Zamiast kompulsywnie tracić gotówkę, lepiej przeznaczmy środki na wspólne wakacje, naukę tańca bądź karnet na siłownię. Przynajmniej na tym skorzystamy i przyjemnie spędzimy czas z kimś bliskim.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-15 13:54:25
Tagi: rabaty, zakupy, promocje, wyprzedaże, sklepy