Wakacje na Jamajce zacznij we Wrocławiu

Błękitne morze, szerokie plaże z drobnym, jasnym piachem, soczyście zielone rośliny oraz zupełna beztroska – tak ogólnie opisać można docenianą przez turystów ze wszystkich zakątków świata wyspę na Morzu Karaibskim. Każdy ma jakieś marzenia urlopowe, a Jamajka na pewno często stanowi cel upragnionej wycieczki

wakacje
Napisał: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
. Dziś touroperatorzy posiadają w ofercie coraz więcej wycieczek do tego oryginalnego i pięknego państwa. Wycieczki - aktualna oferta do pobrania: http://margotravel.com.pl/p,Wycieczki-firmowe - te mogą przyjąć formę zorganizowanych wczasów, czy też ograniczają się do przelotu i zarezerwowania hotelu z all inclusive, natomiast sam pobyt urlopowicz organizuje sobie samodzielnie. Jeśli jesteśmy typem indywidualisty i nie lubimy działać według dokładnie przygotowanego rozkładu dnia, ta druga wersja z pewnością będzie dla nas bardziej atrakcyjna. Jeżeli chodzi o najlepsze miejsce wylotu, to na Jamajkę warto wyruszyć z Wrocławia, zwłaszcza, kiedy mieszkamy daleko od innych miast, posiadających własne porty lotnicze. Wrocław jest istotnym ośrodkiem gospodarczym w Polsce i posiada bardzo dobrze rozbudowaną sieć dróg, zatem łatwo tu dotrzeć właściwie z każdej miejscowości.

Sam lot z Wrocławia na Jamajkę trwa kilkanaście godzin. Później można już cieszyć się wylegiwaniem się na plaży w ciągu dnia oraz niezapomnianymi dyskotekami w nocy. Jamajka słynie przecież z szeroko rozumianej swobody, jest kolebką muzyki reggae, jak również wytwórcą jednej z najlepszych kaw na świecie – Blue Jamajca, której nazwa pochodzi od znajdujących się na wyspie Gór Błękitnych. Przebywając w tym wyjątkowym kraju, warto również skusić się na oferowane przez biura podróży wycieczki. Jamajka wycieczki to bowiem nie tylko morze, plaże, upał i egzotyczna roślinność.


Zobaczymy tu także przepiękne, malownicze wodospady, między innymi Dum's River Falls oraz zapierające dech w piersi zatoki, w których podziwiać możemy delfiny, rekiny i pozostałe zwierzęta wodne. Przechadzając się po plażach, często można napotkać naturalne laguny oraz baseny, tworzące wspaniałe, hipnotyzujące krajobrazy. Jamajka niewątpliwie jest miejscem, które opłaca się odwiedzić. Choć wczasy i wakacje z Wrocławia na Jamajkę nie należą do najtańszych, bo za siedmiodniowy pobyt z przelotem w obie strony trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych od osoby, warto spełnić swoje marzenie o rajskim wypoczynku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-27 12:21:16
Tagi: podróż, lot, morze, baseny, plaże, wodospady