Kotlina Kłodzka dla turystów - jakiego rodzaju atrakcje i ciekawe miejsca można obejrzeć w tym rejonie.

Region Kotliny Kłodzkiej to bardzo popularne miejsce odpoczynku i zimą i latem. W zasadzie o każdej porze roku coś ciekawego można robić, bo do dyspozycji będzie nie tylko wspaniała przyroda, ale także dużo znanych w całym kraju zabytków.


góry stołowe - widok
Napisał: Yadis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kotlina Kłodzka położona jest między Sudetami, więc może zaproponować liczne piesze i rowerowe szlaki. Mają one zróżnicowane poziomy trudności, przez co może wśród nich znaleźć coś dla siebie i żądny adrenaliny młodzieniec, jak i rodzina z małymi dziećmi na spokojną przejażdżkę. Za to zima to czas narciarskich i snowboardowych szaleństw. W okolicy Kłodzka funkcjonuje ponad dziesięć stoków, dobrze rozbudowana jest również sieć wypożyczalni sprzętu. Przykładowo: (Atrakcje Kotliny Kłodzkiej) Dzięki temu istnieją tam doskonałe warunki dla zimowych sportów, doskonale to zresztą widać wtedy, gdy się będzie chciało znaleźć jakiś nocleg. Na niektóre okresy roku Kłodzko nocleg trzeba sobie rezerwować nawet kilkanaście tygodni wcześniej, a do dyspozycji jest ich naprawdę dużo, zaczynając od tanich kwater prywatnych a kończąc na czterogwiazdkowych pensjonatach oraz hotelach.

Udając się w okolice Kłodzka można zwiedzić kilka atrakcji, jakie zdobyły już krajową sławę. Na pewno miejscem koniecznym do oglądnięcia w tamtym rejonie jest Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Oba te miejsca to tak naprawdę przepięknie ukształtowane przez naturę skały, o kształtach faktycznie rzadko spotykanych. Są one chętnie wybieranym miejscem na wycieczki, zwłaszcza w lecie można natknąć się tam na rzesze turystów. Ale nie ma się czemu dziwić, bo każdy, kto miał je okazję zobaczyć na pewno potwierdzi, że warto się tam było udać. Autor: http://www.hotelmetro.pl/


góry stołowe
Napisał: Eri_pl
Na podstawie: www.flickr.pl
Na pewno warte obejrzenia jest też samo Kłodzko, miejscowość ta ma ponad tysiącletnią historię i proponuje parę wspaniałych zabytków do obejrzenia. Na pewno obowiązkowym punktem pobytu będzie Twierdza Kłodzka, wybudowana kilkaset lat temu. Przez poprzednie wieki miała burzliwą przeszłość, łącznie z tym że przez pewien czas była więzieniem. Obecnie jej część udostępniono do zwiedzania, stanowiąc jedną z najbardziej znanych atrakcji o takim charakterze w Polsce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-24 13:49:58
Tagi: natura, atrakcje, wypożyczalnia