Najciekawsze turystyczne atrakcje, jakie mogą oglądnąć we Wrocławiu turyści, którzy go odwiedzają

Jedną z najwcześniej założonych, a jednocześnie najliczniejszych miejscowości w naszym kraju jest Wrocław. W chwili obecnej zajmuje on powierzchnię prawie trzystu kilometrów, co będzie dawać czołowe miejsce pośród największych miast w naszym kraju.

EKO-TUR
Napisał: Kuruman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podobnie będzie z liczbą mieszkańców, na stałe we Wrocławiu mieszka ponad 600 tysięcy, żeby podczas miesięcy nauki zwiększyć się o kolejne sto pięćdziesiąt tysięcy, bo mniej więcej taka będzie ilość studentów zamiejscowych oraz stacjonarnych. Wrocław od dawna uznawany jest za stolicę Śląska, co potwierdza administracyjny podział. Przez wiele lat Wrocław był stolicą województwa wrocławskiego, jakie po okresie reform zmieniło się na dolnośląskie, pełni również bardzo ważną rolę gospodarczą w rejonie, zwłaszcza obecnie, kiedy przyciąga inwestorów z wielu krajów. Zobacz również: (Objazdowa wycieczka po Wrocławiu) Jednak najbardziej chyba Wrocław jest znany ze swoich walorów turystycznych. W każdym roku Wrocław jest odwiedzany przez kilka milionów turystów, a jego niektóre zabytki są znane na całym świecie, co będzie przyciągać bardzo dużą ilość turystów z wielu krajów.Niewątpliwie jednym z najczęściej zwiedzanych atrakcji jest rynek we Wrocławiu. Królują na nim stare, zabytkowe budynki, które pamiętają czasy sprzed kilku wieków a także przepiękny Ratusz, który jest symbolem tego miasta, w rejonie starego miasta w zasadzie czas jest pełno wrocławian oraz turystów. Duże znaczenie dla turystyki we Wrocławiu ma Odra tutaj > www.okwinebar.com, akurat w tym mieście bardzo dobrze umiano wykorzystać jej walory.

Z tego też powodu liczne wycieczki po Wrocławiu organizowane są w dużej części na tramwajach wodnych i statkach, popularne są również przejażdżki zabytkowymi autobusami i tramwajami wodnymi. Lecz najwięcej chyba gości przyjeżdża do Wrocławia żeby zobaczyć największy w naszym kraju ogród zoologiczny. Słynie on głównie z ogromnej liczby gatunków zwierząt, jakie można w nim oglądnąć, a dodatkowo z otwartego ostatnio oceanarium. W niesamowitej scenerii można oglądać przepiękny podwodny świat, już po pierwszych kilku miesiącach ilość chętnych na zwiedzanie tego była tak duża, że zupełnie zaskoczyła właścicieli tego ogrodu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-08 12:35:47
Tagi: miasto, rynek, turyści, ratusz, atrakcje