Nie tylko sprzedaż trunków, czyli kraina rodzimego wina na Podkarpaciu

Tuż przy południowej granicy Polski powstają polskie wina czerwone i białe, półsłodkie i wytrawne. W Przysiekach można podpatrzyć pracę winnicy, ale też kosztować win i kupować te wyjątkowe wyroby. Winnica Dwie Granice powstała 11 lat temu.

Winnica
Napisał: Reynaers Polska
Na podstawie: Reynaers Polska
Nazwa jest nieprzypadkowa – odwołuje się do specyficznego umiejscowienia winnicy na styku dwóch wsi. Na jej terenie uprawiane są takie rodzaje winogron, które tolerują polski klimat. Pracownicy winnicy od początku do końca samodzielnie produkują z nich trunki, a efekty swojej pracy trzymają w piwnicy.

Winnica umożliwia gościom oglądanie swoich terenów oraz próbowanie i kupowanie trunków. Co ważne, udostępnia także odwiedzającym wina przygotowane w bardzo limitowanych ilościach, z przeznaczeniem właśnie na smakowanie. Spróbować trunków można w przeznaczonej na ten cel sali albo niewielkiej, klimatycznej piwniczce.

Winnica Dwie Granice winnicadwiegranice.pl zdecydowanie podkreśla jakość, nie ilość wyprodukowanych butelek. Trunki z Przysiek są unikalne i elitarne, co powoduje, że stanowią rewelacyjny patent na prezent dla ukochanej osoby. Winiarnia skupia się jednak nie tylko na wytwarzaniu wina. Znaczną uwagę przywiązuje również do promocji enoturystyki, czyli turystyki pasjonatów win.


Wino
Napisał: CCFoodTravel.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podróżują oni do terenów znanych z winiarskich tradycji, oglądają i kosztują regionalnych napojów. Winnica to konieczny punkt przystankowy na takiej trasie. Podczas oprowadzania po terenie, pracownicy winogradu zdradzają turystom tajniki swojej pracy i opowiadają anegdoty. Przewodnicy władają językiem angielskim, a nawet węgierskim! Nic dziwnego, przecież właściciele winogradu, właśnie w państwie Węgrów docenili ten napój.

Winnica Dwie Granice to spełnienie ich pragnień i powód do dumy. Podczas codziennej pracy przyświeca im zasada gościnności bez granic. Każdy gość jest serdecznie witany i może oczekiwać profesjonalnej obsługi. Winograd w Przysiekach może poszczycić się nie tylko malowniczym położeniem i miłą atmosferą, ale także szacunkiem koneserów. Otrzymała już kilka odznaczeń podczas konkursu win w Jaśle!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-11 16:31:48
Tagi: winnica, wino, trunek, produkcji, degustacja