Zwiedzić świat - to pragnienie wielu osób. Czy jest to możliwe do zrealizowania, czy w sumie możemy na to liczyć?

Jeżeli przyjąć założenie, że faktycznie życie mamy jedno, to powinniśmy starać się przeżyć je jak najlepiej. Jak będziemy mieć to na uwadze każdy dzień jesteśmy w stanie zorganizować tak, jakby było zależne od niego bardzo wiele. Może nie mieć to znaczenia w skali mikro, aktualnie, jednak kiedy za jakiś czas spojrzymy wstecz, to utwierdzimy się w przekonaniu, że mimo wszystko warto było tak właśnie żyć oraz spełniać swoje plany.


Kuba
Napisał: Marika Bortolami
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choćby były najbardziej szalone, jak wycieczka dookoła świata. Na taki krok decyduje się coraz większa ilość osób, choć dla niektórych jest to idea wręcz niemożliwa do spełnienia. Ludzie boją się wracać nocą do domu, tak więc jak to dopiero zwiedzić świat, zajrzeć do różnych, niekiedy niezbyt bezpiecznych miejsc i jeszcze powrócić cały i zdrowy? Dla wielu jest to nie do pomyślenia, ale jest pewna grupa ludzi, możemy ich zdefiniować jako podróżnicy, jacy próbują swoich sił. Obecnie jest to do zrobienia niż kiedykolwiek.

Oczywiście, załatwiania jest niezwykle wiele, dodatkowo istnieją kraje bardziej drogie lub tanie, mniej oraz bardziej dostępne, niebezpiecznie i takie, gdzie trzeba być uważni na każdym kroku, jednocześnie taka podróż nie znaczy, iż powinniśmy odwiedzać każdy kraj a wybrać te najciekawsze. To raczej nierealne, stąd więc najlepiej mieć spójny plan, aby ujrzeć jak najwięcej.

Filipiny, plaża
Napisał: elaine ross baylon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak nie ma możliwości zobaczenia całego świata zawsze możemy zdecydować się na jakiś obszar. To również może być interesujące doświadczenie. Na przykład decydujemy się na Azję i poświęcamy czas, ażeby ją dobrze poznać, w dalszej kolejności jak będzie inna możliwość jedziemy w stronę innego kontynentu. Kto może się zdecydować na tego rodzaju wyprawę? Chciałoby się powiedzieć, iż wszyscy, ale prawdą jest, iż nie każdy może sobie na to pozwolić.

Gdyby tak było, to samo hasło podróży dookoła świata nie stałoby się tak nęcące, byłoby zwyczajne, jak każda ina rzecz. Wiadomo, że mogą to zrobić osoby, które mają pieniądze, lecz na szczęście nie jest to jedyny warunek. Wiele osób poznaje świat niedrogo. Wiele z takich osób może pracować zdalnie, a jeszcze inni rzucają pracę i za oszczędzone pieniądze ruszają przed siebie. Najbardziej korzystnie mają młodzi ludzie, bo mogą sobie pozwolić na przerwę na studiach i spróbować swoich sił.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-23 13:36:40
Tagi: przygoda, wycieczka, podróż, plany, pieniądze, marzenia, doświadczenie