Oryginalny pomysł na lato spędzone w sposób aktywny i z korzyścią dla sylwetki

Nie wszystkim służy leniuchowanie na kocu. Wszystkim, którzy cenią aktywny wypoczynek z wieloma przygodami, można polecić spędzenie wakacji na obozie konnym.

Konie nie bez powoduuchodzą za najwspanialsze stworzenia na świecie. Szlachetne, ale zarazem wytrzymałe, towarzyszą ludziom od setek lat. Początkowo pomagały w transporcie, dzisiaj służą głównie rozrywce. Niezastąpione są również w leczeniu osób chorych. Jazda konna to też znakomity sposób na zgrabną, wysportowaną postawę. Wzmacnia nogi, poprawia wydolność i nie pozwala się krzywić. Jazda konno to także po prostu niesamowite przeżycie.

Wszystkim, którzy wciąż jej nie wypróbowali, warto polecić wyjazd na obóz (najniższa cena na kolonia letnia Bułgaria Złote Piaski: steja.pl/letnie-obozy-mlodziezowe/bulgaria-zlote-piaski) konny. Nie obawiajmy się, jeśli nigdy wcześniej nie siedzieliśmy na koniu. Obóz (http://surfszkola.pl/oboz-kitesurfingowy/) zaczyna się od przyswojenia sobie prawidłowej sylwetki i oswojeniu się z koniem. Później, przy wsparciu trenera, powoli krążymy w obrębie koła. Samodzielna jazda konnana otwartej przestrzeni to ostatni etap nauki, ale wbrew obawom, wcale nie trzeba na to długo czekać. Obóz konny to znakomity pomysł na wakacje dla ceniących aktywność osób, które chcą spróbować nowej dyscypliny sportu. Jazda konna pomaga zachować dobrą budowę ciała i prostą figurę. Wzmacnia nogi, zwiększa odporność i poprawia formę.dowiedz się więcej
Napisał: Shannon Veerkamp
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest rekomendowana również maluchom z lekką nadwagą, bo szybko i skutecznie spala setki kalorii. Eksperci twierdzą również, że kontakt ze zwierzęciem zwiększa pewność siebie malucha i poprawia jego samoocenę. Organizowane są także specjalne obozy dla chorych maluchów – hipoterapia daje zaskakujące rezultaty. Obóz konny to też dobra okazja, żeby spędzić urlop na łonie natury, z dala od zgiełku wielkiego miasta.

Obozy często organizują ośrodki agroturystyczne, które oferują swoim gościom również nocleg i wyżywienie. Obóz konny zwłaszcza warto polecić osobom aktywnym, które chcą próbować nowych dziedzin sportu. Szybko poprawi się nasza figura, polepszy kondycja, a wakacje spędzone na łonie przyrody to znakomity sposób, żeby naładować baterie na cały rok.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-06 12:49:30
Tagi: urlop, dzieci, sylwetka, konie, Ośrodki