Odpoczynek na nieziemskiej przystani słońca, czyli wycieczki z Wrocławia na Jamajkę

Jamajka to trzecia w kolejności największa wyspa Morza Karaibskiego. Ta fantastyczna wysepka położona na południe od Kuby nie narzeka na brak odwiedzających. Sezon na niezwykłej przystani trwa cały rok, a podróżujący mają wiele atrakcji by przeżyć tu wspaniale chwile.

Zauważmy, że częste ataki terrorystyczne mają ogromny wpływ na wycieczki Polaków. Kraje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem jak na przykład Tunezja czy Egipt znacznie spadły w tabeli obleganych turystycznie krajów. Marcowy zamach w Tunisie znacznie osłabił pozycję tego kraju, a czerwcowy wyeliminował jako główny cel podróży. Pomimo porządnej infrastruktury i świetnych warunków turystycznych państwa te notują kiepskie wyniki. Jak widać strach Polaków o własne życie wygrywa. Kraje europejskie też stanowiły wybór wakacyjnych wycieczek nie tylko naszych rodaków, ale także wielu podróżnych z innych krajów. Jednakże po atakach terrorystycznych we Francji oraz kryzysie bankowym w Grecji i Włoszech rozpoczęto się zastanawiać się czy wakacje w tych rejonach mają sens.

Zwycięstwo w tym rankingu wygrały kraje, które zawsze były odsuwane na boczny tor z powodu ilości kilometrów od Polski oraz ceny która nie cieszyła, wręcz odstraszała. Jednym z tych państw jest Jamajka, która jest rajem dla zwiedzających. Do kąpieli słonecznych zachęcają fenomenalne, białe, rozległe plaże na których cienia jesteśmy w stanie zaznać pod rozłożystymi drzewami kokosowymi. Obleganymi kierunkami wycieczek na wyspie są: pełna świeżości, muzyki i nowych doświadczeń stolica Jamajki Kingston, ale także Ochio Rios, Rio Buena, czy też Negril.

Jamajka
Napisał: Viaggio Routard
Na podstawie: http://www.flickr.com
To właśnie w Negril znajduje się ogromna plaża Jamajki, która posiada fantastyczne warunki do uprawiania sportów wodnych, a duże rodziny mogą spędzić niezapomniany czas przy blasku słońca na nieskazitelno błękitnym niebie. Wśród pasjonatów spacerów to każdy znajdzie coś dla siebie. West End- część Negril, która przyciąga turystów, chcących poczuć dawny klimat wysepki. Ziemią obiecaną dla turystów jest szalony Ochio Rios. Jamajka przyciąga pięknymi krajobrazami, inspirującą kulturą oraz tajemniczą roślinnością. Nie musimy się bać o klimat, gdyż czarnoskórzy mieszkańcy są bardzo miłym i rozrywkowym narodem. Skuszą nas zamiłowaniem do muzyki reggae i dredów. Biura z ofertami wakacji co raz częściej proponują oferty wycieczek do tego świetnego państwa.

Nasi Rodacy słyną z szukania łatwej i najkrótszej drogi do punktu docelowego dlatego też możemy korzystać z zorganizowanych grup, gdzie wszystko jest już zorganizowane, nie musimy się też obwiać o zamieszkanie i wyżywienie. Ale jeśli jesteś jednak lekkoduchem, możesz samemu od A do Z zorganizować wyjazd. Pierwszy krok to kupno biletów lotniczych. Świetnym miejscem wylotu na Jamajkę jest Wrocław, w szczególności, gdy mieszka się z dala od centralnych miast Polski z lokalnymi lotniskami. Miasto to jest dużym ośrodkiem gospodarczym, posiada rozległą sieć dróg, więc łatwo do niego dotrzeć z różnej części naszego państwa. Sam lot na Jamajkę trwa ponad pół dnia, ale później pozostaje tylko cieszyć uroczym czasem spędzonym na tętniących życiem plażach.

Podróż z Wrocławia na Jamajkę nie kwalifikuje się do najtańszych, gdyż za lot trzeba na nią wydać nawet sześć tysięcy złotych, jednak warto spełnić swoje marzenia i nacieszyć się pięknymi widokami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-22 11:27:21
Tagi: wakacje, wycieczki, Jamajka, wylot