Gdzie się udać na wymarzony wypoczynek czyli zalety uznawanych przez wielu za najpiękniejsze wysp na świecie, to znaczy Seszeli

Piaszczyste plaże, doskonała aura i błogi relaks - z tym właśnie kojarzą się większości z nas wymarzone wakacje. Rzeczywistość przeważnie będzie trochę inna, bo czy będzie nasze wybrzeże, czy kraje nad Morzem Śródziemnym, czy też tak chętnie odwiedzane Morze Czarne, to trudno tam będzie znaleźć dużo ciszy i spokoju. Są jednak miejsca, jakie już na fotografiach prezentują się jak z bajki, a na żywo jeszcze niesamowiciej.

Błękitny ocean, żółty piasek i słońce świecące przez okrągły rok sprawiają, że to o takich miejscach większość z nas marzy, aby choć na tydzień pojechać. Do tego typu miejsc można przede wszystkim zaliczyć odległe wyspy na oceanie, położone z daleka od lądu. Przez to, że są trudniej dostępne, to jest tam znacznie spokojniej i kameralniej, położenie sprawia że aura przez większość część roku będzie dopisywać, a całość uzupełnia nieskazitelna przyroda, nie zdewastowana przez cywilizację. Wysp takich na świecie jest wiele, a jednymi z najpiękniejszych są Seszele, leżące na obszarze Oceanu Indyjskiego.

Seszele
Napisał: Gerwin Sturm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyspy Seszele leżą około dwóch tysięcy kilometrów od afrykańskiego brzegu, już wiele lat temu przylgnęło do nich miano jednego z najbardziej ekskluzywnych miejsc wypoczynkowych. Rzeczywiście na Seszelach odpoczywają największe gwiazdy kina, estrady i znani sportowcy, lecz wbrew pozorom są one ogólnie dostępne dla dużej części turystów. Na pewno przyczyniło się do tego spore poszerzenie noclegowej oferty, a także obniżka cen lotów.

Rzecz jasna należy liczyć się z tym, że wycieczki do tego przepięknego miejsca będą sporo droższe niż do Egiptu, Hiszpanii czy Grecji, wynika to przede wszystkim z dużo większej do pokonania odległości. Jednak magia tego niezwykłego miejsca powoduje, że sporo turystów zamiast męczyć się na zaludnionych plażach w jakiś europejskich czy afrykańskich kurortach wybiera spokój, ciszę i fantastyczną przyrodę. A na Seszelach wszystko to jest, bo słońce świeci tam prawie cały rok, woda jest niesamowicie czysta i ciepła, a i na samych wyspach jest taka ilość atrakcji, że będzie co robić nawet przez dłuższy urlop.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-22 09:53:21
Tagi: urlop, turyści, ocean, wyspy, Seszele