Kitesurfing - emocjonujący i modny sport uprawiany na tafli

Kitesurfing, znany również jako kiteboarding, to niezmiernie popularny sport wodny, jaki dostarcza dużo emocji. Coraz więcej ludzi, lubiących sporty wodne, zaczyna uprawiać kitesurfing.


Sport ten można praktykować na wielu wodach, zarówno słodkowodnych jak również morskich, przykładowo na wybrzeżu Bałtyku. Kitesurfing to sport, który jest trochę podobny do windsurfingu, jednakże w sporcie tym całkowicie inaczej wiedzie się deskę. W kitesurfingu deskę prowadzimy na krawędzi, zaś w windsurfingu (SurfSzkoła) jest ona kierowana na płasko. W kitesurfingu nie stosuje się również klasycznego żagla, ale latawca, jaki utrzymuje kitesurfera w całkiem znacznej odległości, przypiętego na szczególnej uprzęży.

kitesurfing
Napisał: Alberto Otero García
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby praktykować kitesurfing władysławowo naturalnie wypada mieć właściwy, stosowny sprzęt przeznaczony oczywiście do tego sportu. Wybierajmy markowy i oryginalny sprzęt, jaki będzie cechować się odpornością i trwałością. Możemy wyróżnić parę modeli desek do kitesurfingu, dlatego warto zapoznać się z ich rodzajami i odnaleźć dobrą dla siebie. Do najpopularniejszych należy Twin-Tip oraz Directional. (http://www.summermotion.pl/zaloga-wy) Również latawce dostępne są w kilku rozmaitych wariantach, w sklepach odnajdziemy latawce Bow, LEI, Delta, Digma, i także latawce komorowe. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z kitesurfingiem, to na pewno powinniśmy zapisać się na odpowiedni kurs, na którym zdobędziemy zarówno wiedzę teoretyczną i praktyczną.


Wskazane jest wybrać się też na kitesurfing wyjazdy, jakie adresowane są również do osób początkujących. Na takich wyjazdach, jak http://www.summermotion.pl/wyjazdy/wyjazdy-kite/1, niewątpliwie znacznie lepiej się podszkolimy, ponadto będziemy mieli okazję poznać multum atrakcyjnych, nowych osób. Wyjazdy kitesurfingowe odbywają się w przeróżnych częściach Polski i za granicą, w związku z tym równocześnie będziemy mogli zwiedzić i zaznajomić interesujące miejsca. Takie wyjazdy są więc nie wyłącznie nauką, ale też wyborną przygodą i możnością na znakomite, dynamiczne spędzenie wolnego czasu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 13:42:51
Tagi: polska, kurs, sprzęt, windsurfing