Myślisz o egzotycznych wyprawach? Wszystko przed tobą, biura podróży proponują coraz ciekawsze wyjazdy do odległych zakątków na świecie

Zagraniczne wyjazdy oferują doskonała okazję, by poznawać obcą kulturę, zetknąć się z przedstawicielami innych narodowości, posmakować egzotycznych potraw i zobaczyć wspaniałe miejsca. Pośród naszych rodaków zainteresowaniem cieszą się wycieczki do Europy, nasi rodacy z chęcią decydują się też na wakacje nad Morzem Śródziemnym, w Chorwacji czy Turcji.


Okupuje się zwłaszcza te regiony, gdzie panuje piękna pogoda, jest cieplutko i można popływać w lazurowej wodzie. Nie brak jednakże osób, które zajmują się zwiedzaniem i wolą bardziej egzotyczne wyprawy. Na szczęście ich też w katalogu biur podróży jest bardzo wiele.

Pobyt na Karaibach

Gdy za oknem śnieg i zimno, z radością ucieka się myślami do cieplejszych rejonów świata, gdzie nie dokuczają minusowe temperatury, a żółciutka plaża i błękitna woda stwarzają wręcz idealne warunki do odpoczynku. Dokładnie taka jest Dominikana wycieczka do tego cudownego kraju, jak też w inne zakątki Karaibów szczyci się pośród Polaków coraz większym uznaniem. Za wyborem tak egzotycznej wycieczki przemawia wiele czynników: gwarancja pięknej pogody czy chęć poznania zupełnie innej kultury i geografii. Wyprawa do Dominikany jest odległa i tajemnicza, gwarantuje całkiem inne atrakcje niż te, do których przyzwyczaiły nas europejskie i śródziemnomorskie kurorty.

Chcesz poznać USA, masz ku temu okazję!

budynek w chicago
Napisał: Ken Lund
Na podstawie: http://www.flickr.com
USA to wielki kraj, niezwykle zróżnicowany pod względem geograficznym i kulturowym. Jego potęga i piękno od dawna fascynuje naszych rodaków, więc nic dziwnego, że szukają oni sposobności, by ujrzeć to wszystko na własne oczy. Jeśli chodzi o usa wycieczki proponowane przez biura podróży są naprawdę zróżnicowane, to zbyt wielki kraj, aby ujrzeć wszystko, co interesujące i piękne w ciągu tygodnia albo dwóch. Ważąc się na wycieczkę do USA, warto pomyśleć, co najbardziej pragnie się zwiedzić, a następnie poszukać pasującej oferty. Wielki Kanion czy słoneczna Kalifornia i Hollywood, Niagara czy pustynia w Teksasie – możliwości są praktycznie nieograniczone.

To może być wyjazd życia

Podobna wyprawa wiąże się oczywiście z większymi wydatkami, ceny egzotycznych wypraw znacznie przewyższają propozycje bliższych kurortów. Jednak planując taki wyjazd, wymarzoną i wyśnioną, warto pamiętać, że w licznych przypadkach bywa to urlop życia, z którego trzeba czerpać wrażenia całymi garściami, zyskać jak najwięcej cudownych wspomnień. To z pewnością jest warte nieco wyższej ceny oraz dalekiej podróży.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-21 12:04:43
Tagi: urlop, wyjazd, wycieczki, plaża, pogoda, USA, Dominikana