Co powinno się odwiedzić w Bułgarii

Bułgaria jest państwem nadzwyczaj popularnym w zakresie turystyki, a jest to zapewne jeszcze ślad z czasów, gdy należeliśmy jako kraj do niezaszczytnego bloku wschodniego i jedynym krajem do którego warto było pojechać były plaże Bułgarii. Na urlop w tym państwie stać było sporo rodzin a nadal jest to miejsce, gdzie możemy za stosunkowo niewielką opłatę spędzić miło czas wolny. Ceny są niezbyt wysokie, natomiast do restauracji można chodzić często i dobrze się najeść.

strefapodrozy.eu/
Na podstawie: pixabay.com
Rzecz jasna najbardziej popularnym miejscem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozciągająca się nad Morzem Czarnym. Temperatury są w tej okolicy imponujące, natomiast ciepłe morze oraz czyste plaże nakłaniają do dłuższego pobytu. Ulokowało się tu też wiele pierwszorzędnych hoteli. (http://www.strefapodrozy.eu/p,bulgaria-wakacje) Jak to z reguły bywa w pierwszorzędnych kurortach nie brakuje tutaj rozrywek, tak tych typowych, jak plażowanie, a także tych wyszukanych, jak tenis, paintball bądź elitarne kluby nocne. Plaże są w tym miejscu zniewalające, a niekiedy nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski (https://www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/). Kurort ów ma szczególne znaczenie, bo jako pierwszy wzrósł do rangi miejsca dla elit. Na urlop jechali tam wyłącznie najbardziej bogaci. Dzisiaj jest to jeden z wielu ośrodków dla Europejczyków. Poza plażami jednak jest tutaj również coś do zwiedzania. W okolicy leży monaster Aładża, zachwycający nie jedynie techniką budowy, gdyż został on wykuty w skale, lecz również zaciekawia związanymi z nim legendami. W bezpośrednim otoczeniu znajduje się także rezerwat Kamienny Las, zawierający kolekcję powyżej 300 kamiennych tworów o wielkości od 6 do 12 metrów.bułgaria wycieczki
Napisał: Andrew Nash
Na podstawie: http://www.flickr.com
Metropolia Bułgarii - Sofia, dostatnia jest głównie w obiekty sakralne. Możemy tu znaleźć tak sobory jak również prawosławne cerkwie. Bułgaria poza Morzem Czarnym ma jeszcze w swej ofercie turystycznej Góry Riła. To cudowny, porośnięty zielonością masyw, z ok. 90 pojedynczymi skalistymi szczytami dosięgającymi ponad 2000 metrów npm. W górach można trafić na małe malownicze jeziorka, jakich jest aż 150. Dostosowano w tym miejscu wiele tras turystycznych tak dla spacerowiczów jak także rowerzystów. W zimie góry zapraszają na stok. U stóp masywu spoczywa również prawosławny Klasztor Św Iwana, zaprojektowany na planie czworoboku z prześlicznym dziedzińcem i dwiema bramami. Starczy wbić w wyszukiwarkę Bułgaria wycieczki, żeby radować oczy tymi wszystkimi cudownościami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-12 11:29:29
Tagi: urlop, plaża, turystyka, wczasy, Riwiera Bułgarska