Rzeszów jako miejsce na interesującą weekendową wycieczkę. Mniej standardowe miejsca warte zobaczenia

Planujemy jak spędzić zbliżający się weekend, lecz niestety nie mamy pomysłu w jakie miejsce się wybrać? Może tym razem warto skorzystać z mniej znanych kierunków, zamiast klasycznie jechać w miejsca tłumnie odwiedzanie. Można przykładowo wybrać się do Rzeszowa, jaki posiada wiele do zaoferowania oraz zwiedzić to miejsce w trochę mniej oczywisty sposób. Niekoniecznie oglądając całą masę najbardziej oczywistych zabytków.

Na początek dobrze będzie zadbać o nocleg oraz znaleźć coś właściwego. Na pewno nie będzie z tym problemu ponieważ hotel Rzeszów może zapewnić na najwyższym poziomie. Baza
pomnik w rzeszowie
Na podstawie: pixabay
noclegowa jest naprawdę duża. Gdy już mamy to za sobą, czas na najważniejsze to znaczy oglądanie uroków miasta. Fajnie jest zacząć w nietypowy sposób, to znaczy tym razem nie od budynków, ale od pomników oraz rzeźb, a tych jest w mieście naprawdę wiele. Dobrze jest obejrzeć dwa skrajnie różniące się od siebie dzieła. Najpierw coś kontrowersyjnego jak i dość znanego, a konkretnie chodzi o Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Jest to ciekawy przeżytek właściwie nie tak dawnych czasów, z pewnością wart zobaczenia na własne oczy oraz wyrobienia sobie własnego zdania na jego temat. Kolejny pomnik ma trochę inny charakter, a mianowicie chodzi o ten przedstawiający czołowego, polskiego bluesmana Tadeusza Nalepę. To właśnie w tym mieście grupa muzyczna Breakout stawiała swoje pierwsze kroki.

Po długim tygodniu pracy przyda nam się trochę spokoju oraz pooglądać trochę przyrody. W Rzeszowie nie ma z tym problemu. Duża ilość zieleni sprawi, iż będziemy mieć gdzie odpocząć, jak chociażby w największym tutejszym Parku Kultury i Wypoczynku z Olszynkami. Znajduje się w nim estrada, na której czasami mają miejsce interesujące wydarzenia. Jeśli parki miejskie są dla nas za bardzo uporządkowanymi tworami, warto udać się do rezerwatu przyrodniczego Lisia Góra. Jest to obszar chroniony położony na sztucznie utworzonym Zbiorniku Rzeszowskim. Jest tam sporo wysepek, jakie są domem dla mniej więcej 170 gatunków ptaków.Na koniec, przy okazji wyjazdu do większej miejscowości, panie na pewno zechcą udać się na krótkie zakupy. Okaże się to świetną okazją do kupienia jakiejś rzeczy, jaka będzie się nam kojarzyła z tym miłym pobytem w Rzeszowie. Panowie mogą spokojnie napić się kawy w kawiarni hotel Rzeszów galeria natomiast zapewni paniom dość dużą ilość sklepów, w których bez wątpienia znajdą coś wartego uwagi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-09 14:24:11
Tagi: restauracja, kawiarnia, pomniki, Lisia Góra