Jak wybrać dobrą obręcz do roweru

Obręcz rowerowa to ważka część każdego roweru, która pełni istotną funkcję. Należałoby wiedzieć, iż obręcz rowerową trzeba odpowiednio dopasować w zależności od stylu jazdy oraz modelu roweru. W sklepach możemy znaleźć rozmaite rodzaje oraz typy obręczy rowerowych, które różnią się od siebie stworzeniem, konstrukcją i użytymi półproduktami. Obręcze rowerowe odróżniają się też ceną.


rowery i części
Napisał: Giant Polska
Na podstawie: Giant Polska
Jak już wspomnieliśmy z początku, wybór należytej obręczy jest zależny od naszego stylu jazdy i od modela roweru. Przykładowo do rowerów szosowych łączy się obręcze, które mają niewielką masę. Im mniejsza masa obręczy tym lepiej, aczkolwiek na nieszczęście trzeba pamiętać, iż niewielka masa obręczy skutkuje mniejszą wytrzymałością roweru. Jeżeli poszukujemy stosownych obręczy rowerowych do rowerów górskich, jakie posiadają zamontowane hamulce ręczne, to winniśmy dobierać obręcze rowerowe bez bocznych, równych powierzchni. W sklepach znajdziemy także ciężkie i rozległe obręcze rowerowe, które określane są obręczami wielokomorowymi. Są one użytkowane do rowerów górskich do zjazdów. Obręcze te charakteryzują się masą, jaka dociera do 1 kilograma, mało tego posiadają typowe profile płaskie. Taka obręcz jest nadzwyczaj praktyczna oraz funkcjonalna, jest również nadzwyczaj wytrzymała. Nie zepsuje się nawet przy silnym uderzeniu o kamień przy dużej prędkości.

Naturalnie to ledwie kilka rodzajów obręczy do rowerów. Jest ich rzecz jasna jeszcze masa. Jeżeli nie wiemy, która obręcz rowerowa będzie odpowiednia do naszego roweru, zawsze zdołamy zawezwać o pomoc pracownika sklepu. Bezspornie doradzi nam obręcz, jaka sprawdzi się najlepiej. Obręcze rowerowe odszukamy w każdym sklepie z akcesoriami rowerowymi, również w sklepach online. Sklepy online częstokroć mają znacznie większy oraz bardziej intrygujący wybór od sklepów stacjonarnych, wskutek tego należałoby zaznajomić się z ich wyborem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-10 12:01:53