Ateny – miasto, jakie powinieneś zwiedzić z rodziną podczas następnych wakacji

Kiedy niebawem wakacje, coraz częściej rozmyślamy, w które miejsce tym razem wyjechać. Rodziny z pociechami przeważnie prowadzą długie rozmowy podczas obiadów w niedzielę, albowiem wyłącznie wtedy da się złapać wszystkich. W ciągu tygodnia z reguły ktoś jest nieobecny, gdyż albo głowa rodziny jest w pracy, albo syn czy córka mają akurat dodatkowe zajęcia oraz wrócą do domu naprawdę pomęczeni. A niedziela jest czasem, który spędza się razem, toteż miło jest pogadać o planach wakacyjnych. Szczególnie wartym polecenia kierunków urlopowych są Ateny.
Są kolebką cywilizacji, gdzie możemy zachwycać się starożytnymi ruinami i chłonąć widoki ze wzgórz, z których zobaczymy panoramę miasta. Głównym punktem, jaki mają na względzie tak naprawdę wszyscy turyści, jest niewątpliwie Akropol. Znajdziemy tam kilka budowli, a dokładniej m.in. Partenon, świątynię Ateny, Propyleje, czyli marmurową bramę wejściową, przez jaką wchodzi się na Akropol, a także Erechtejon, jaki jest ruinami świątyni Ateny oraz Posejdona (sprawdź więcej). Ruiny zapewne wywrą na nas wielkie wrażenie, lecz pamiętajmy, iż jeśli jedziemy tam podczas lata, może doskwierać nam słońce. Toteż spakujmy należyte okrycia głowy i ramion, w przeciwnym wypadku dalsza część wyjazdu może nie być dla nas miła.
Warszawa
Na podstawie: pixabay.com
W Atenach trzeba też iść na Monastiraki, plac z gąszczem ulic, na jakich znajdują się liczne sklepiki i kramy, a także przyjemne restauracje. Zakupimy tam pamiątki, a potem będziemy mogli odpocząć przy kawie Frappe. To oczywiście wyłącznie 2 naczelne atrakcje Aten, dalsze zwiedzanie będziemy planować samodzielnie, gdyż niektórzy wolą trochę poleżeć na plaży, a inni chcą po prostu bez pośpiechu pospacerować greckimi uliczkami.
Grecja
Napisał: Mike Dobson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak dotrzeć do Aten? Najszybsza i najmniej mozolna będzie opcja podróży samolotem.


Warszawa i kilka innych większych miast Polski posiadają swoje lotniska, więc bez kłopotu dostaniemy się na jedno z nich i będziemy mogli wyruszyć na upragnione wakacje (http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-warszawy). Jeżeli nie wykupujemy wyjazdu w biurze podróży, ale organizujemy wypoczynek samemu, warto zawczasu rozpatrzeć się za biletami. Dzięki temu zaoszczędzimy na podróży i będziemy mogli przeznaczyć więcej pieniędzy na atrakcje podczas wakacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-05 09:53:17
Tagi: restauracje, Akropol, atrakcje Aten