Europejska stolica tętniąca życiem, czyli weekendowa wycieczka do Londynu

Jeśli w okresie wakacyjnym okaże się, że nie możemy liczyć na planowany, dłuższy urlop w miejscu pracy, zawsze pozostaje nam jeszcze jedna możliwość – szybka, trwająca jeden weekend podróż. Umożliwi nam ona aktywny wypoczynek podczas zwiedzania wybranego miasta, skupiając się jedynie na najważniejszych atrakcjach, które wydadzą nam się najbardziej interesujące. Oto jak może wyglądać tego typu podróż na przykładzie wycieczki do Londynu.
Na wstępie powinniśmy nabyćbilety lotnicze Londyn Warszawa, najkorzystniej jest jednak zrobić to trochę wcześniej przed planowaną podróżą. Trzeba również nadmienić, że Londyn jest świetnym miejscem na krótką podróż - (wizy białoruś) przy dość niskim zasobie środków, gdyż bilety lotnicze Londyn Warszawa nie należą do przesadnie drogich (zerknij na ten serwis). Miejsca w samolocie nabywane z większym wyprzedzeniem są sporo tańsze, co pozwoli nam na znaczne zredukowanie kosztów wycieczki.

Kolejny krok stanowi wybranie atrakcji, które chcemy zwiedzić. W przypadku Londynu wybór ten nie należy do najłatwiejszych, ponieważ miasto posiada nietuzinkową architekturę, a także wiele interesujących turystycznych atrakcji, które trzeba zobaczyć. Musimy więc zdecydować. co jest dla nas bardziej istotne – podziwianie kunsztu architektury Pałacu Buckingham i Gmachu Parlamentu czy zobaczenie unikalnych okazów umieszczonych w British Museum i Muzeum Figur Woskowych (lot.com/pl/pl/moje-ulubione-miejsce). A może chcemy poznać smak prawdziwego, brytyjskiego życia spacerując po zmroku po Soho czy Trafalgar Square? Najistotniejsze jest jednak, żeby wyboru dokonać jeszcze przed wylotem – oszczędzi nam to zastanawiania na miejscu, dzięki czemu będziemy mieć więcej czasu na oglądanie miasta. Musimy też z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o nocleg, gdyż poszukiwanie hotelu na miejscu może się zakończyć nieprzewidzianą niespodzianką.
Londyn
Napisał: Gwydion M. Williams
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przy wyborze hotelu trzeba pamiętać, że nasza wycieczka ma wyjątkowo intensywny charakter i najprawdopodobniej nie spędzimy zbyt dużo czasu w pokoju hotelowym. Dlatego też wybór noclegu ze wszelkimi opcjami opcyjnymi stanowi wyłącznie niepotrzebne tworzenie kosztów. Lepiej jest wybrać nieco tańszy hotel, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze spożytkować na lepszy cel – np. na obiad w jednej z lepszych restauracji w Londynie czy bilet na wartą obejrzenia wystawę. Kupując powrotne bilety dobrze jest postarać się o miejsca w samolocie przy oknie – panorama Londynu obserwowana podczas przelotu jest niesamowita i z pewnością zapadnie nam w pamięć.
Londyn
Napisał: Jim Linwood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niezapomniane wakacje wcale nie muszą być długie i dużo kosztować – nawet krótka wycieczka może dać nam możliwość intensywnie wypocząć i zwiedzić ciekawe miejsca. Wszystko zależy jednak od prawidłowej organizacji – jeśli rozplanujemy podróż z odpowiednim wyprzedzeniem i biorąc pod uwagę wszystkie niezbędne kwestie, będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym urlopem, który będziemy wspominać przez długi czas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-16 09:12:50
Tagi: architektura, bilety lotnicze, panorama Londynu