Kiedy nasz pierwszoklasista jedzie w góry musimy pomyśleć również o jego bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych

Na sam dźwięk słów narty góry szkraby reagują bardzo często w jeden sposób, czyli wielkim: hura! Perspektywa spędzenia ferii zimowych w Alpach i nabywanie nowych lub szlifowanie nabytych umiejętności pozostaje nie lada atrakcją. Niektórzy wolą wyjeżdżać w to samo, skontrolowane już miejsce, a inni szukają dla siebie trudnych tras zjazdowych i tym samym nowych wyzwań. Nasze szkraby najprawdopodobniej nie będą protestować, jeżeli zabierzemy je na wyjazd w austriackie Alpy.

zjazd narciarski
Napisał: SkiStar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdobywanie nowych umiejętności należy zacząć jeszcze w dzieciństwie. Jedynie w takim przypadku konkretna osoba ma szansę na zdobycie tytułów olimpijskich. Słynni skoczkowie narciarscy zaczynali ćwiczenia w bardzo młodym wieku i choć wtedy powątpiewano w realizację dziecinnych marzeń, to niejeden z nich udowodnił, że dzięki sile woli i wrodzonemu talentowi można dokonać rzeczy na pierwszy rzut oka niemożliwych. Który z młodzieńców co weekend ogląda transmisje wyścigów narciarskich i ma swojego idola, najprawdopodobniej sam zapragnie zostać sportowcem w niedalekiej przyszłości.Wyrazy narty góry (oferty nart w górach) kojarzą się nie tylko z dobrą zabawę (http://www.slowmania.pl), ale także z niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nasze dzieci w czasie ferii świątecznych. Piękny pejzaż nie powinien usypiać naszej czujności. Jeśli przedszkolak, a nawet gimnazjalista oddali się niezauważalnie i pójdzie w zakątki położone poza wyznaczonymi ścieżkami, to tragedia gotowa. Zwłaszcza powyższa przestroga jest adresowana do rodziców na stałe zameldowanych w ogromnych miastach, to tam zimową porą w parkach leży o wiele mniej śniegowego puchu niż na stokach gór.

Instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia poświęcone zdobywaniu umiejętności jazdy na nartach, bywają zobligowani, żeby przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa - www ->http://www.slowmania.pl/aktualnosci/indywidualne-szkolenia-alpach/. Narty góry to dwa wyrazy, które mogą zostać utrwalone w pamięci przynajmniej na dwa sposoby: szusowanie po wyznaczonych trasach bywa wielką atrakcją, również dla tych, którzy jeszcze nie zdołali opanowali wszelkich umiejętności - dla nich przeznaczono tzw. ośle łączki. Z drugiej strony należy jednak pamiętać o tym, że w górach łatwo można ulec kontuzji. W czasie szusowania trzeba zwracać uwagę na pozostałych amatorów białego szaleństwa, bo ich błąd może nas słono kosztować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-07 16:43:35
Tagi: góry, Ferie, narty, dzieci, Włochy