W poszukiwaniu ekstremalnych przeżyć

Każdego roku wielu Polaków myśli nad tym, gdzie wybrać się na wakacje, by były niezapomniane. Cóż, moda i łatwa dostępność ofert dotyczących wyjazdów za granicę przyczyniły się do tego, że wiele osób zaniechało planów urlopowych spędzonych w kraju. A przecież możemy pochwalić się tyloma magicznymi, zapierającymi dech w piersiach zakątkami.

plecak turystyczny
Napisał: Matt Matches
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co więcej, wakacje w Polsce mogą nam dostarczyć o wiele więcej ciekawych wspomnień, zabawnych i wzruszających momentów czy atrakcji niż te za granicą. Czy nie warto czasem nieco zboczyć z utartych ścieżek luksusów i wygód i zdecydować się na prawdziwą przygodę? Takim pomysłem na udane wakacje może być spływ kajakowy połączony z biwakowaniem. To wielka i świetna zabawa albowiem płyniemy z miejsca na miejsce. Nocleg? Zależy od wyobraźni i finansów. Każdego dnia musimy spakować ekwipunek, wpakować plecaki w kajaki odkryj serwis by dalej płynąć w nowe miejsce.

Dla tych, którzy w dzieciństwie byli harcerzami biwakowanie pod namiotem to tylko powrót do miłych wspomnień. Dla niedoświadczonych amatorów przygód, biwakowy niezbędnik jest mimo wszystko konieczny. Najważniejszy oczywiście jest namiot. Namiastką łóżka okazują się być materace i karimaty. Najlepiej jeśli są jak najgrubsze, aby spało się jak najwygodniej. Potrzebne są również śpiwory których grubość zależna jest od warunków pogodowych. Gdy mamy zamiar na biwaku gotować potrzebujemy zestaw garnków turystycznych, sztućce i kubki. Podstawowym „naczyniem” jest manierka – WGL. Manierki, za pomocą pokrowców możemy przyczepić do pasa toteż jest doskonała dla osób spragnionych ekstremalnych przeżyć.Wybór jest przeogromny dlatego każdy znajdzie coś na swoją kieszeń i potrzeby.
Nie zapomnijmy też latarki, saperki, ręcznika oraz papieru toaletowego - gadżetów bez których ciężko obejść się w podczas wypadu. Krutynia, Wieprz czy Rospuda uważane są za jedne z najbardziej malowniczych, najpiękniejszych szlaków kajakowych w kraju. Kajakowa wyprawa to dobry sposób, aby poznać nasz kraj. To okazja do kontaktu ze wspaniałą przyrodą ale przede wszystkim przeżycia ciekawej przygody, którą z na pewno będziemy wspominali długimi latami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-08 02:03:16
Tagi: wakacje, plecaki, materace, latarki