Czy powinniśmy zorganizować stypę? W jakim miejscu najbardziej korzystnie ją zaplanować? O czym niezbędnie pamiętać?

Kiedy przygotowujemy ostatnie pożegnanie zmarłego, istnieje więc bardzo dużo dylematów, między innymi taki, czy po pogrzebie zorganizować stypę. Nie jest to taka oczywista kwestia, gdyż dla jednych to normalne uczczenie pamięci bliskiej osoby, dla innych coś niestosownego i kłopotliwego dla rodziny.


latarnie
Napisał: Chris
Na podstawie: http://www.flickr.com


zachód słońca
Napisał: enjosmith
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zwyczaj organizowania stypy pochodzi ze słowiańskich obyczajów pogrzebowych. Sam wyraz stypa ma pochodzenie od łacińskiego słowa stipi, co znaczy ofiarę składkową. W szesnastym wieku zastąpił słowiańskie określenie obrzędu nazywaną strawą. Stypą, a wcześniej strawą określano pożegnalną ucztę, która jest wyprawiana po śmierci bliskiej osoby, lecz także znanej postaci, mógł nią stać się wódz lub wojownik. Dzisiaj wiele osób planuje stypy, ale jak pragniemy to najlepiej wykonać musimy pamiętać, aby zorganizować to profesjonalnie.


Jeżeli stypy słupsk jest świetnym miejscem na tego typu wydarzenie, bo mamy tam firmy, które najbardziej solidnie zajmują się organizacją styp. Żeby przecież zaplanować stypę potrzeba naprawdę dużo pracy, dobrej organizacji. Jest to sprawa bardzo delikatna, w końcu odszedł ktoś bliski, więc chcemy, by pamięć o takiej osobie była zachowana. Na profesjonalnie zorganizowanej stypie jesteśmy w stanie podkreślić zasługi takiej osoby, podkreślić jej życie. Dość często podczas organizacji tego rodzaju wydarzeń wynajmuje się pokoje dla gości i w tej kwestii tak samo, jeśli pokoje gościnne słupsk jest dobrym miejscem, żeby znaleźć tego rodzaju miejsca.
Dobra organizacja, najlepsze miejsce, ceremoniał z zachowaniem najważniejszych wytycznych - to wszystko jest w tej kwestii najważniejsze, warto o tym pamiętać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-21 01:57:53
Tagi: czas, miejsca, rodziny, życie, pracy