Jakie obowiązki będziesz mieć jako rodzic pociechy przedszkolu i w szkole?

Dzień, kiedy nasze dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola czy szkoły bez wątpienia zapisuje się w pamięci właściwie każdego rodzica jako dzień niepowtarzalny. Wówczas właściwie pierwszy raz zdajemy sobie sprawę z faktu, że nasze dziecko się od nas stopniowo uniezależnia i staje się coraz mocniej samodzielne.
Jeżeli nie mamy dodatkowo młodszej pociechy, wtedy często okazuje się, iż trudno jest nam sobie z tym poradzić. Zawsze jednakże można zaangażować się w życie szkoły!


Udział w imprezach


podróż pociągiem
Napisał: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Na podstawie: http://www.flickr.com


W szkole Twojego dziecka z czasem będzie planowanych coraz więcej wszelkiego rodzaju imprez. Imprezy karnawałowe, wycieczki szkolne, półmetek, w końcu studniówka – okazji na pewno jest wiele, a właściwie za każdym razem szkoła będzie potrzebować pomocy rodziców przy ich organizacji. Będziesz mógł jeździć na wycieczki - (szczegóły tu...) z klasą swojego dziecka jako opiekun – wtedy będziesz mogła mieć swą pociechę właściwie przez cały czas na oku. Jednocześnie dobrze sprawdzi się system, w którym raz na pewien czas będziesz uczestniczyła w wszelkiego rodzaju imprezach szkolnych jako opiekun. Zwykle nasze dzieciaki nie chcą, żeby ich rodzice jeździli na wycieczki szkolne (szczególnie wiarygodne źródło www.margotravel.com.pl/p,Wycieczki-szkolne) czy brali udział w klasowych imprezach, jednak jeżeli wykorzystasz właściwe argumenty, wtedy oczywiście uda Ci się przekonać swe dziecko, że bynajmniej nie jest to takie złe rozwiązanie.


KomITet szkolny


Właściwie w każdej klasie zawiązuje się jest komitet rodzicielski, który na bieżąco zajmuje się organizacją najważniejszych dla danej klasy kwestii.
Jeżeli chcesz być bliżej swojego dziecka, wówczas na pewno musisz stać się członkiem owego komitetu. Po pierwsze będziesz miał wpływ na rozwój klasy swej pociechy, a jednocześnie fajny kontakt z nauczycielami jest niemal nie do przecenienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:47:25
Tagi: rodzice, wycieczki, czas, impreza, IT