Jakiego rodzaju mapy moglibyśmy aktualnie kupić lub zwyczajnie mieć pod ręką?

Aktualnie posiadamy szczęście móc podróżować niemalże po całym świecie. Jest to tylko kwestia czasu oraz dostępnej na taki cel gotówki. Zanim jednak wybierzemy Wyspy Kanaryjskie czy też Teneryfę, musimy prawidłowo zaplanować cały wyjazd.


mapa
Napisał: Mekanoide
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przecież tak postępują nie tylko turyści, ale również profesjonalni podróżnicy.


Zanim więc spakujemy swe plecaki, powinniśmy kupić tak niezbędny składnik wyposażenia jak właściwa mapa. Fakt, to prawda, że obecnie można zakupić urządzenie GPS lub po prostu korzystać z nawigacji wgranej do smartfona, jednak nic nigdy nie może zastąpić wyniku pracy kartografa. Przecież w urządzeniu elektronicznym w każdym wypadku mogłaby się wyczerpać bateria albo możemy znaleźć się w miejscu, w jakim nie ma dostępu do internetu. Powodów braku możliwości wykorzystania nawigacji GPS istnieją dziesiątki.


opony do BMW
Napisał: Marko Backovic
Na podstawie: http://www.flickr.com
busy
Napisał: Rod Waddington
Na podstawie: http://www.flickr.com


Miej na uwadze również, że są różne typy map. Funkcjonuje więc mapa geologiczna, klimatyczna czy też polITyczna. Wydzieloną grupę stanowią także mapy historyczne, które przedstawiają np. zjawiska o charakterze ekonomicznym oraz politycznym w różnych okresach z przeszłości. Zazwyczaj są to mapy powszechne, zebrane w książkach historycznych lub mapy naścienne. Jeszcze odmienna mapa może być stworzona przez osoby, jakie w niedługim okresie planują zawrzeć związek małżeński. Innymi słowy to mogłaby być mapka dojazdu do kościoła lub do knajpy, w jakiej będzie odbywać się wesele.


Wszystko zatem jest zależne od przeznaczenia konkretnej mapy, jednak aktualnie nie ma najmniejszego kłopotu z dostępem nawet do mapy Księżyca, ponieważ taka dziedzina nauki jak kartografia jest aktualnie bardzo rozwinięta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:13:31
Tagi: mapa, klimat, zakup, plecak, IT