W jaki sposób uruchomić hotel?

Zastanawiasz się nad założeniem prywatnej firmy. Wahasz się, bo trwoży cię konieczność oczekiwania na pozwolenie czy też koncesje? Możemy tego ustrzec się, otwierając hotel.
W przypadku owej usługi, niezbędne jest jedynie zdobycie pozytywnej opinii kontroli budowlanej jak też przeciwpożarowej. Następną czynnością przy zakładaniu hoteliku jest wpisanie nowej firmy do ewidencji, prowadzonej poprzez odpowiedni organ administracji państwowej (wojewoda, burmistrz lub prezydent). W składanym podaniu warto zamieścić pełne dane posiadacza obiektu, adres oraz nazwę obiektu, opinią służb budowlanych, sanitarnych i przeciwpożarowych jak też rodzaju kategorii hotelowej (hotelik, motel - opinie na nasz temat). Obiekt taki musi przygotowany być komfortowo, z należytą ilością miejsc noclegowych. Na mocy przepisów hostelem można więc nazwać też inne zakłady usługowe, wyświadczające podobne usługi, a więc pensjonaty, hostele. Podział ów nie dotyczy aspektów prawnych, a standardów usług, oferowanych w każdym z owych punktów. Spędzić noc (częstokroć bezpłatnie) można także w studenckich domach oraz bursach i w noclegowniach a także przytułkach, jednak żadne z tych miejsc nie jest hostelem, a jedynie „podobnym obiektem”, bo noclegowe usługi nie są podstawą ich działań.


hotel spa
Napisał: Alan Light
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ustawa dyktuje też, iż konieczne jest, by właściciel bądź dzierżawca hoteliku, w odpowiednio widocznym miejscu na obiekcie ulokował jego nazwę, przykładowo hotel SPA.
W recepcji hotelu powinna znajdować się szczegółowa rozpiska opłat i istotnych informacji o hostelu. W każdym obiekcie tego typu, gość musi mieć dojście do wody bieżącej gorącej i zimnej, natomiast w pokoju koce jak też rączniki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:13:30
Tagi: firmy, życie, hostel, motele, gość