W jakie miejsce należałoby wybrać się na wycieczkę, jeżeli nie chcesz zwiedzać tego, co większość ludzi?

O różnorodnego rodzaju wyjazdach urlopowych myśli się przeważnie w okresie wakacyjnym. Jednak wcale nie musi tak być. Wiele osób pamięta, że kiedy w naszym regionie globu jest przykładowo ponura jesień, to na Antypodach, zatem np. w Nowej Zelandii jest ładna wiosenna aura.


Ponadto jest dużo krajów, w których pory zimowej zwyczajnie nie ma, więc jeżeli lepienie bałwanków nie jest Twoim ukochanym zimowym zajęciem, to wzorem np. bocianów, może nas również powinny zaciekawić wycieczki do ciepłych krajów.
wycieczki
Na podstawie: bestoutdoorphotos.com


To wcale nie musi być jakaś niezwykle daleka wycieczka. Dla przykładu w październiku, kiedy w Polsce częściej padają kropelki deszczu niż promienie słońca, w nie tak dalekiej Grecji jest temperatura około 20 st. C. Są także kraje, w których istnieją 2 lub 3 pory roku. Dobrym przykładem mógłby okazać się Wietnam, w jakim może być wyłącznie pora sucha albo deszczowa. Jeżeli boisz się o koszt biletów, warto wiedzieć, że w co poniektórych przypadkach o wiele mniej kosztownie jest podróżować z np. Niemiec. Jest tak dlatego, że kraj ten posiada ok. 2 razy większą liczebność populacji niż w naszym kraju, a to posiada znaczny wpływ na konkurencję również wśród agencji podróży.


Jak więc łatwo się zorientować, warto wyjeżdżać na różne wycieczki niezależnie od pory roku. W czasie takich podróży naprawdę można by nauczyć się mnóstwa rzeczy, a to może przynieść korzyści w perspektywie.
Jeśli nie wiesz, w jakie miejsce można się wybrać, ponieważ nie chciałbyś jeździć tam, gdzie jeżdżą wszyscy, może wybierz się do państw, jakie mogły kiedyś być naszą odległą kolonią. Takimi miejscami miały zostać Madagaskar czy też Kunta-Kinte.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:11:30
Tagi: urlop, miejsca, kraj, sposób, rok