Gdzie pojechać na urlop? Wybrać Polskę czy może wyjechać za granicę?

Urlop to czas, na jaki czeka każdy z nas, to wtedy można odpocząć od trudów pracy, popatrzeć na każdą sprawę z dystansem, przemyśleć to, co się wydarzyło.


W takim czasie można poznać nowe miejsca lub zaszyć się w starych kątach, do jakich lubimy powracać. Zawsze przed tym wyjazdem pojawia się mniejszy lub większy dylemat: gdzie jechać? Polskę czy pojechać do państwa?
krajobraz gór
Napisał: tinyfroglet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jedno, jak i drugie rozwiązanie ma jak najbardziej swoje słabe i mocne strony. Jak chcemy spędzić czas wolny w Polsce to na pewno będzie mniej załatwiania spraw organizacyjnych. Nie trzeba bowiem ani wykupywać ubezpieczenia, ani zamartwiać się o pozostałe “papierkowe” sprawy, nie potrzeba myśleć, jak się dogadamy w innym państwie i oczywiście - czy to samochodem, autobusem, pociągiem, a może samolotem - bez komplikacji dostaniemy się we wskazane miejsce. A czy tego rodzaju rozwiązanie ma wady?


Aranżacja restauracji
Napisał: RubyGoes
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na pewno, gdyż przez to, że spędzimy tego typu czas w Polsce nie poznamy nowego państwa, nie poznamy obcej kultury i obyczajów. Wiadomym jest, że w Polsce jest mnóstwo pięknych, nieznanych zakątków, lecz stale jednakże jesteśmy we własnym państwie. A gdyby tak wczasy za granicą, ażeby poznać coś nowego? Wiąże się z takim czymś wiele organizacyjnych utrudnień (o jakich wspominaliśmy wcześniej), ale jednocześnie jakby o nich zapomnieć i nastawić się do tego pozytywnie, to rzeczywiście mamy bardzo dużo możliwości, żeby ujrzeć coś zupełnie innego niż w naszym kraju.


A możliwości są przeogromne, przecież nie musimy wybierać się na drugi koniec świata, aby poznać nowe państwo. Blisko nas także jest równie interesująco, fascynująco. Wrażenia przywiezione z takich krajów mogą zapaść nam w pamięci na całe życie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:26:24
Tagi: Auto, życie, pociąg