Jak dużo kosztuje smaczny obiad w Wietnamie i dlaczego warto odwiedzić ten kraj?

Czy wiesz, że jest pewien ciekawy Azjatycki kraj, w którym w jego północnej części są cztery (podobnie jak w naszym kraju ) pory roku, lecz w południowej już tylko 2? Należą do nich (tak jak w Kambodży oraz w Tajlandii) pory sucha i deszczowa.


Internet
Napisał: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kraj, o którym mowa w niniejszym tekście to śliczny oraz pełen zielonych wzgórz Wietnam. Jego północną część najlepiej zwiedzać od kwietnia do października, gdyż zimy mogą tam być tak samo zimne jak w naszym kraju. Jeżeli z kolei chcemy zwiedzić południową część Wietnamu, to możemy to zrobić niemalże o dowolnej porze roku. Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób można się tam dostać, to warto wspomnieć, że najwygodniej byłoby to zrobić samolotem z któregoś z europejskich miast. Cena takiego biletu (w obie strony) powinna wynosić ok.. dwa tys. złotych. Naturalnie można się tam dostać z przesiadkami przez np. Tajlandię, wtedy (przy korzystaniu z tak zwanych niedrogich linii lotniczych) można by za wycieczkę do Wietnamu zapłacić jeszcze mniej. Jeśli chodzi o podróżowanie po obszarze tego kraju, to niezwykle popularne są pociągi oraz autokary. Można również skorzystać z wyjątkowo w tamtym miejscu popularnych motorowerów i motocykli.


autobusy
Napisał: Graci Camiña
Na podstawie: http://www.flickr.com


wietnam
Napisał: Tempur
Na podstawie: Tempur


Należałoby dodać, że przebywając w Wietnamie nie musimy mieć też najmniejszych problemów ani z odnalezieniem dobrych miejsc noclegowych ani ze znalezieniem dobrych oraz niedrogich restauracji. Warto dodać, że w tym państwie targowanie się jest na porządku dziennym i tym samym, jest w tzw. dobrym tonie.
Nocleg w dwupokojowym miejscu hotelowym kosztuje około dziesięciu dolarów amerykańskich, natomiast za typowy posiłek zapłacimy ok. dwóch USD. Naprawdę należałoby zwiedzić ten piękny kraj chociażby dla jego przepięknych krajobrazów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:26:25
Tagi: hotel, Azja, rok