Kiedy jechać w góry?

Góry to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy, krystalicznie czyste powietrze, cudowna przyroda i dzikie zwierzęta.


Owe atrakcje zapewnione mamy o każdej porze roku. Lecz kiedy najlepiej wyruszyć w góry tak by w pełni korzystać z ich uroków zależy od preferencji każdego tułacza.
wielkanoc w górach
Napisał: Capture The Uncapturable
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wybierając porę roku na górską eskapadę powinno się najpierw zastanowić się czy preferujemy długie piesze wędrówki oraz zdobywanie wysokich szczytów, czy też może jazdę na nartach, lub desce snowboardowej. Kiedy jesteśmy wielbicielami zimowego szaleństwa to rzecz jasna wybierzemy zimową porę. Jeżeli zaś wolimy długie włóczęgi i dalekie szlaki górskie wtenczas lepiej wyruszyć latem, w zimie bowiem poniektóre szlaki ze względów bezpieczeństwa są zamknięte. Trzeba także zastanowić się czy preferujemy spokój oraz czy nie przeszkadza nam tłok. Jeżeli wolimy w spokoju przemierzać górskie szlaki nie warto jechać w góry w wakacyjnych miesiącach, a więc w lipcu a także sierpniu, gdyż wówczas na trasach panuje najogromniejszy ścisk. W letnim sezonie przed wejściem na niektóre szczyty musimy nawet czekać w dużych kolejkach, dlatego osoby, które nie lubią tłoku powinny wybrać się w góry wiosną, albo jesienią. Wtenczas na trasach jest dużo mniej turystów i można w spokoju kontemplować nad pięknem przyrody.


morza
Napisał: Snapshots of The Past
Na podstawie: http://www.flickr.com


bilet


Natomiast wielbiciele sportów zimowych, którzy nie lubią tłumów powinni unikać okresu zimowych ferii albowiem wtenczas szlaki zjazdowe pełne są jeżdżącej i uczącej się jeździć młodzieży, zaś do kolejki na szczyt trzeba swoje odstać.
Wielu tułaczy przybywa w góry ażeby spędzić Wielkanoc w górach jak też w czasie tzw. długich weekendów, miejsca noclegowe na te dni nie dosyć, że są dużo droższe to jeszcze miejsce rezerwować trzeba nawet na parę miesięcy wcześniej. Jeśli natomiast idzie o same walory gór to te zachwycają o każdej porze roku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:26:25
Tagi: czas, przyroda, natura, szlak, turystów