Kilka powodów dla których podczas nadchodzących miesięcy wakacyjnych warto udać się w góry

Z opracowywanych na bieżąco artykułów dowiadujemy się, że najczęściej wybieranym celem wakacyjnych wypraw są polskie miejscowości. Choć zamorskie kraje kuszą cudownymi pejzażami, piaszczystymi plażami, słoneczną aurą i możliwością odwiedzenia bezcennych zabytków, to przecież nad Morzem Bałtyckim albo na Warmii i Suwalszczyźnie nie brakuje podobnych atrakcji.


atmosfera
Napisał: the BRT
Na podstawie: http://www.flickr.com


A jeżeli ktoś w tej chwili planuje tegoroczne wakacje, to obowiązkowo powinien także wziąć pod uwagę wycieczkę w polskie góry.


Tak naprawdę wczasy w górach kojarzą się z pieszymi wędrówkami po zielonych szlakach. Wspomniane wyprawy są naprawdę relaksujące i rekomendowane są głównie osobom wykonującym obowiązki zawodowe w pozycji siedzącej. Jednakże nawet krótka wycieczka może okazać się zbyt wyczerpująca dla niektórych wczasowiczów, szczególnie kiedy ci cierpią na różne dolegliwości, przykładowo choroby układu naczyniowego. Wtedy warto spędzić te parę dni w całkiem inny, lecz jednocześnie nie mniej zajmujący sposób.


wczasy w górach to naprawdę pojemne określenie i to co najmniej z dwóch powodów. Otóż, góry leżą wzdłuż południowej granicy Polski, zatem każdy urlopowicz jadący na wakacje musi zadecydować, które krainy odwiedzi, bowiem nie da się zobaczyć wszystkiego podczas zaledwie paru dni. Ponadto w górach można także odpoczywać nie tylko na górskich dróżkach, ale również np. zażywając kąpieli w okolicznym basenie z wodą uzdrowiskową.


trekking
Napisał: piotr iłowiecki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tymczasem na podróżnych, którzy uwielbiają zwiedzać obiekty zabytkowe czekają liczne muzea, jak również parki etnograficzne. Równie ciekawe okazują się katolickie kościoły czy prawosławne cerkwie, zwłaszcza że wybudowane zostały w stylu typowym dla danego regionu. Kto więc będzie musiał zrezygnować z emocjonujących górskich wędrówek, ten w zamian może na przykład zobaczyć, jak dawniej wypiekało się chleb bądź tkało dywany i wyrabiało wyborne oscypki.


Jeżeli wyjeżdża się na wczasy, to w trakcie tych kilku dni warto skorzystać z jak największej liczby dostępnych atrakcji i dodatkowo pamiętać, że jedną z nich są przysmaki z miejscowej kuchni. Pomimo tego że doba liczy jedynie 24 godziny, to jednakże warto tak opracować plan wycieczek, czy szerzej plan tygodniowego urlopu, żeby móc zwiedzić jak najwięcej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:26:24
Tagi: wczasy, szlak, kraj