W jaki sposób odchudzić się rozsądnie?

Pragniesz stracić na wadze i olśnić wszystkich szczupłą sylwetką? Podpowiadamy, jak przemyślanie zacząć ten proces!


Odchudzanie, by było trwałe i skuteczne, powinno być rozłożone w czasie.


samochód
Napisał: Manoj Prasad
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z tej przyczyny nie należy katować się głodówkami, ani wyczekiwać od diety spektakularnych rezultatów. Trzeba wdrożyć zasady zdrowej diety z właściwym wyprzedzeniem. Pamiętajmy, że prawidłowo ułożona dieta nie może spowodować większego ubytku masy aniżeli 2-4 kg każdego miesiąca. I pamiętajmy, iż nic tak bardzo nie demotywuje, jak zanadto wysoko postawiona poprzeczka.


basen
Napisał: Forstrom's Fotos
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zmiany trybu odżywiania nie trzeba rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wyrzeczeń - warto odkryć jej pozytywne aspekty. Jest nim np. potraktowanie diety jako sposobności do poznania oryginalnych smaków a także zmianę dotychczasowych nawyków. Częstokroć myślimy, iż po podjęciu decyzji o zmianie stylu życia w momencie staniemy się szczupli i wysportowani. Na konsekwencje musimy jednakże trochę poczekać, a im wolniej trwa proces, tym rezultaty trwalsze. Z tej przyczyny nie można zniechęcać się. Dietę warto zacząć od drobnych zmian w menu, które przynieść mogą wyczekiwane efekty. Trzeba uregulować pory posiłków. Rozpoczynamy dzień od śniadanka, w ciągu dnia mamy do dyspozycji dwie małe przekąski, gorący obiadek i lekkostrawną kolację. Na tą „batalię” warto wziąć ze sobą kompana. Może to być matka, przyjaciółka czy też przyjaciel z pracy. Obustronna motywacja powiększa szansę na sukces.
Do tego rekomendujemy wdrożenie naprzemiennego pitraszenie posiłków, które zaoszczędzi sporo czasu. Nie zapomnij o sporcie. Jeśli masz dużą nadwyżkę kilogramów, optymalny będzie basen. Można również biegać, czy jeździć na rowerze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:14:24
Tagi: basen, pracy, stok