Wakacje last minute – co warto zwiedzić

Ferie last minute mają bez wątpienia ogrom zalet. Nie wyłącznie dzięki tym sposobom podróżowania da się zwiedzić interesujące zakątki świata w silnie przystępnych cenach, ale również cieszyć się miłą pogodą w państwach położonych na południu – ani zbyt upalną, ani chłodną.


Takie wycieczki, jak Chorwacja jest znakomitym pomysłem na przedłużenie lata dla urlopowiczów, którzy mają ochotę wygrzać się w ciepłym słońcu jak również zażyć niezrównanego, rześkiego morskiego powietrza w porze, która w kraju stopniowo zaczyna już być chłodniejsza oraz deszczowa. Oprócz tego w Chorwacji znajduje się ogrom wspaniałych zabytków i różnych atrakcji dla ludzi w każdym wieku jak również o najróżniejszych zainteresowaniach. Bez wątpienia należy obejrzeć dla przykładu wybrane z nich – chociażby Jeziora Plityjckie, stare miasto w Trogirze czy Katedrę w Szybeniku.

morze środziemne
Napisał: Gerhard Giebener
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystkie wspomniane cuda widnieją bowiem na liście UNESCO i wyprawa do Chorwacji to wyjątkowa szansa, by móc je zobaczyć.
Poza Chorwacją godną uwagi opcją na wycieczkę jest Egipt - http://www.egipt.info.pl. Także ważny ze niesamowitych plaży, doskonałej pogody , a także położenia w bezpośredniej bliskości Morza Śródziemnego, Egipt słynie z niezwykłej kultury oraz wspaniałego bogactwa zabytków. Do dziś są niekiedy odbywające się wykopaliska mające na celu odkrycie kolejnego fragmentu tego fascynującego pradawnego miejsca. Wielu podróżujących wysoce uwielbia również egipską kuchnię, możliwość obserwowania niespotykanych na Starym Kontynencie gatunków zwierząt, niezwykle rozwiniętą bazę turystyczną bądź różne atrakcje dla turystów.

Na pewno każdy pragnie mimo że raz ujrzeć pradawne egipskie piramidy, inkrustowane szlachetnymi kamieniami rzeźby, mumie jak również najróżniejsze słynne pradawne artefakty. Z oczywistych względów staroegipskie zabytki nie są bynajmniej jedynymi w tak wielkim miejscu, jak Egipt – poza sarkofagami da się obejrzeć zabytki architektoniczne specyficzne dla kultury islamu jak chociażby meczety. Aby napotkać się chociaż raz z zupełnie innym światem, bez wątpienia dobrze udać się do Egiptu.

Poza tym warto mieć na uwadze, że zarówno Egipt, jak i Chorwacja last minute to niesamowite plaże oraz doskonale rozbudowana turystyka również dla Polaków – mnóstwo ludzi z kraju jest częstymi gośćmi Chorwacji oraz Egipcie, , a także jest to brane pod uwagę w branży turystycznej. Wyjątkowo dobrze przyjrzeć się ofertom last minute, ponieważ można dzięki nim otrzymać prawdziwą turystyczną okazję. Niewątpliwie dobrze jest pamiętać także wiedzieć, że Chorwacja to korzystne miejsce dla miłośników sportowego wypoczynku – aż 40 % dochodów z turystyki pochodzi z usług z dziedziny żeglarstwa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:33:59