Jak otworzyć hotel?

Zastanawiasz się nad otworzeniem małego hotelu bądź pensjonatu, jednakże lękasz się ogromu formalności do załatwienia? Niepotrzebnie! Ten interes nie jest obwarowany żadnymi zezwoleniami a wyłącznie ustawą o turystyce.


Poprzednie lata pokazują stały przyrost inwestycji na rynku hotelarskim.


Duża kawalerka ze ścianką działową
Napisał: Unique Hotels
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choć na znaczeniu utraciły hotele z wysokiego segmentu, w tym w szczególności z pięcioma gwiazdkami, wzrostową tendencję spostrzec możemy pośród ekonomicznych hoteli. Jak wskazują analizy rynku, ze względu na względnie niewielkie nakłady wydatków jak też dość szybki zwrot nakładów owe obiekty stanowią współcześnie najbardziej interesujące inwestycje. Eksperci mówią o coraz to lepszej koniunkturze. Z pewnością dlatego, iż podróżujemy i będziemy to robić często, a do tego będzie łatwiej, bo przybywa dobrej jakości dróg.


festiwale
Napisał: Huta Szkła Kryształowego Julia w


Kto nie umie spoglądać w przyszłość, będzie miał problemy. Bo już na wstępie trzeba znaleźć niszę na rynku. Zadać sobie pytanie, jacy ludzie będą przybywać do naszej miejscowości bądź regionu. Zależą od tego lokalizacja, wielkość hotelu oraz jego charakter. Przewidując, musimy również brać pod uwagę, że hotel konferencyjny nie może liczyć 30 pokoi, bowiem nie utrzyma się. Ważny jest także standard, również ze względu na możliwą późniejszą sprzedaż obiektu.


Dobry biznesplan mieści: analizę strategiczną firmy, zakres prac inwestycyjnych (całkowity koszt inwestycji od zakupu budowli po koszt kredytu), strategię marketingową, a także przewidywania: sprzedaży oraz zakładanych kosztów i wyniku na działalności operacyjnej. W biznesplanie ująć należy wszystkie koszta, sporo kosztował będzie program hotelowy, jaki będzie ci na pewno potrzebny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:15:29
Tagi: pensjonat, ludzie, zakup, problem