Wygenerowaleś przychody w zeszłym roku? Zadeklaruj podatek

Początkowy kwartał każdego roku to okres, kiedy każdy obywatel naszego kraju, który miał dochody w poprzednim roku, musi zrobić rozliczenie podatku. W zależności od tego, jaką formę działalności uskutecznialiśmy, inny rodzaj PIT będziemy potrzebowali wypełnić. Jeśli mamy swoją własną działalność, oraz generujemy przychody z wielu różnych źródeł, rzecz ta może być dość skomplikowana. Najczęściej jednak przychodzi nam zadeklarować dochody z umów cywilnoprawnych.

pit 2015 online
Napisał: swimboy1
Jeśli byłeś zatrudniony na etat, lub umowę zlecenie, powinieneś wykonać rozliczenie PIT 37. Tak samo dzieje się w momencie, gdy jesteś emerytem lub rencista, który nie ma innego źródła przychodu. Jeśli jesteś osobą, która tylko dorabiała przez kilka tygodni i zmieściła się w sumie zwolnionej od podatku, nie zostanie on tobie zabrany. Lecz nadal musisz wykonać rozliczenie PIT 37, żeby twój Urząd Skarbowy miał wgląd w twoją sytuację majątkową. Jeśli pracowałeś w dwóch różnych miejscach na umowę o pracę albo zlecenie, wówczas wypełniasz wyłącznie jeden druk, w którym dodajesz wszystkie przychody, zaliczki oraz składki razem. Mało tego, jeśli masz współmałżonka, z którym nie masz zawartej rozdzielności majątkowej, możesz spokojnie wykonać rozliczenie PIT 37 z nim, na jednym formularzu - pit.fundacja-karpowicz.org/.


Jaką metodą jednak rozliczyć własny podatek? Posiadamy do wyboru kilka alternatyw. Jeśli jesteśmy na bakier z laptopem, możemy wybrać się do urzędu, pobrać bezpłatny druk i wypełnić go z pomocą osoby kompetentnej. Jednak znacznie więcej osób korzysta z wirtualnych form deklaracji. Możesz pobrać odpowiedni program pit 2015 online, po czym zainstalować go na swoim komputerze. Tam wybierzesz konkretny rodzaj dokumentu, który uzupełnisz zgodnie z instrukcją. Kiedy skończysz, upewnij się że wszystko jest w porządku, po czym wydrukuj deklarację i wyślij do swojego urzędu. Jednak możemy także sporządzić rozliczenie pit 2015 online (pit 2015 online). Na witrynie urzędu jest do dostania program, który pobieramy, i uzupełniamy wszystko jak w poprzednim przypadku. Z tym że tutaj nie musimy nic drukować. Używając swojego podpisu elektronicznego, przesyłamy deklaracje do odpowiedniego departamentu wirtualnie.


Jeżeli jesteś osobą pracującą, musisz pamiętać o tym, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku rozliczyć swój podatek. Większość osób wypełnia druk numer 37, dotyczy on osób pracujących na umowach cywilnoprawnych. Można zdać deklarację we własnej osobie w urzędzie, wysłać pocztą, albo nawet drogą elektroniczną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:54:49
Tagi: program, pomoc, formularz, dochody, etat