Czy warto oddać jeden procent?. Co z tego można mieć? Temat warty przemyślenia

Uzupełniając roczny PIT niejednokrotnie zastanawiamy się czy bez wątpienia dobrze pojmujemy wszelkie zawarte informacje. Obawiamy się pomyłek albo po prostu nie wiemy, jak trzeba uzupełnić PIT, który jest powinnością każdego obywatela w naszym kraju. W związku z tym do wsparcia w rozliczeniu się z urzędem stworzono program do pit 2014 - fenomenalne narzędzie ułatwiające odnalezienie się w zawiłych informacjach i przepisach.
naratunek.org/pomoz-teraz/pit-2014-pit-przez-internet-2014-darmowy-program-do-rozliczania-pit-ow-pit-program/
Napisał: Dave Dugdale
Na podstawie: http://www.flickr.com
Program do pit - https://www.pitax.pl/wiedza/druki/jaki-pit-gdy-zmieniem-adres/ - 2014 wykonuje obliczenia, natomiast my-użytkownicy uzupełniamy dane rubryki. Można również spotkać się z aplikacjami, które zawierają szczegółowe wiadomości dotyczące ulg lub wymiaru progów przychodu. Twórcy pomyśleli też o rejestrze Urzędów Skarbowych, pod które podlegamy. Należy wyszukać właściwą instytucję zgodną z naszym meldunkiem czy obecnym zamieszkaniem. Większość programów posiada dołączoną wysyłkę PIT-ów do krajowego systemu e-Deklaracje, dzięki temu nie trzeba wyczekiwać w kolejce, w urzędzie, czyli zaoszczędzamy własny czas. Bezpieczeństwo, które zostało ujęte w podobnych aplikacjach jest bardzo duże. Wypełniony PIT zapewne dotrze drogą internetową do urzędu bezpiecznie i błyskawicznie. Potwierdzeniem rozliczenia będzie Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest to potwierdzenie akceptowane analogicznie z przesyłką poleconą czy osobistą wizytą u fiskusa.

Rozliczając PIT warto zastanowić się nad przekazaniem 1 procentu na dowolną organizację pożytku publicznego. Nasunie się pewnie pytanie: dlaczego? Otóż dzięki przekazaniu tylko jednego procentu można weprzeć osoby, które tego potrzebują. Takiego czynu nie można w żaden sposób ocenić, to odruch serca, który często uratuje życie innym. Zyskają ci, którzy znajdują się w trudnej czy często fatalnej sytuacji zdrowotnej albo życiowej. Od nas zależy której instytucji przekażemy podatek i od nas zależy czy rzeczywiście tego dokonamy.http://naratunek.org/
Napisał: Bas Evers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przekazane dotacje z pewnością dotrą do konkretnej fundacji. Co otrzymamy, my – płatnicy? Przede wszystkim przekazując pieniądze instytucji możemy potraktować je w deklaracji jako ulgę na darowiznę. Należy wypisać konkretny kwestionariusz. To od nas zależy komu oddamy jeden % naszego podatku. Wobec tego zastanówmy się w czasie uzupełniania zeznania podatkowego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:51
Tagi: PIT, rozliczenia, podatek