On-line możliwości podatkowe

Ministerstwo Finansów wspiera współczesnych podatników. Dzięki Internetowi można w bardzo łatwy sposób rozliczyć się z państwem. Wystarczy zerknąć na portal podatkowy i tam uzupełnić swoje deklaracje podatkowe. Co ważne częściowo nasz PIT będzie już uzupełniony. A to oznacza, że czas ogarniania wypełniania całej deklaracji będzie krótszy. Gdy do tej pory nie było jeszcze możliwości korzystać z portalu podatkowego, to warto to zmienić.


skarbówka
Napisał: Giorgio Monteforti
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zamiast zasiadać nad typowym PIT-em, a później chodzić z nim do Urzędu Pocztowego albo wybrać się do Skarbówki lepiej za pomocą kilku kliknięć wszystko ogarnąć. To rzeczywiście ważne, żeby wykorzystać dzisiejsze możliwości. Wiadomo, że są osoby, które nie mogą wykorzystać portalu podatkowego, bo nie mają dostępu do Internetu. Dużo osób starszych też nie jest przekonanych do obecnych rozwiązań. Jednak inni podatnicy, którzy zarobili więcej niż kwota wolna od podatku powinni to ogarnąć właśnie drogą internetową. Dzięki temu nie byłoby kolejek w Skarbówce i wypłatę należnych zwrotów podatnikom odbywałoby się szybciej. Jeżeli więc nie było jeszcze okazji rozliczać się przez Internet, a dostęp do sieci nie jest dla nas abstrakcją, to warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam Ministerstwo Finansów - tu.


pit
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozliczanie deklaracji podatkowej
W roku 2016 osoby muszące rozliczyć się z Urzędem Skarbowym mogą liczyć na to, że to rozliczenie pit okaże się prostsze. Dlaczego? Bo PIT każdej osoby po części został już wypełniony w bazie portalu podatkowego. Trzeba tylko dokonać logowania na sowim koncie i dzięki kilku kliknięciom możemy bez problemu wypełnić i przesłać swoją deklarację podatkową. Wiadomo, że nie każdy jest przekonany do internetowych możliwości. Jednak rzeczywistość wygląda tak, że faktycznie powinniśmy wykorzystać to, że zeznanie podatkowe zostało wstępnie wypełnione. Jeżeli sami nie za bardzo wiemy jak się za wszystko zabrać przez Internet, to możemy iść do Urzędu Skarbowego, tam na pewno będą wyznaczone miejsca z dostępnymi dla wszystkich komputerami i przy okazji będziemy mogli poprosić jednego z urzędników o pomoc. A później będziemy mogli w kolejnym roku, to samo ogarnąć samodzielnie w domu, bo okaże się, że nie jest to trudne. Można również wybrać standardową deklarację i w określonym terminie ją złożyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:50
Tagi: dom, możliwości, deklaracja