Osiągasz dochód? Nie zapomnij o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym

Obowiązujące w naszym kraju prawo podatkowe nie pozostawia niewielkich nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym pracował legalnie i osiągał dochód ma zobowiązany jest do złożenia zeznania podatkowego. Tyczy się to nawet tych osób, które uzyskały tak zwaną kwotę wolną od podatku. One również mają obowiązek złożyć w Urzędzie Skarbowym właściwy formularz PIT. Teraz dobrze jest pamiętać, że można to zrobić przez Internet.

obliczanie podatków
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozlicz PIT przez Internet to hasło, które dostrzec można coraz częściej. Prezentują je same urzędy skarbowe oraz Ministerstwo Finansów, które motywuje do tego, aby rozliczać się z fiskusem właśnie za pomocą globalnej sieci komputerowej. Rozlicz PIT przez Internet to hasło, które zobaczyć można w Internecie, gazetach, a nawet telewizji. Pozwala na to program PIT, który ściągnąć można bez żadnych płatności z Internetu. Program PIT to prosta aplikacja, która nie potrzebuje nawet wiele miejsca na dysku twardym komputera. Jest nieskomplikowana w obsłudze, za sprawą czego poradzi sobie z nią każdy. Dobrze jest pamiętać, że rozliczenie z Urzędem Skarbowym przez Internet pozwala zaoszczędzić czas. Aby to zrobić, nie trzeba nawet ruszać się z domu. Wszystko przeprowadzimy za pośrednictwem komputera z dostępem do Internetu. Możemy nawet pić naszą ulubioną kawę bądź herbatę. W efekcie proces rozliczenia z Urzędem Skarbowym staje się o wiele prostszy i nie wiąże się z tak dużym zdenerwowaniem. Tutaj dowiesz się o tym jeszcze więcej: www.pi-tax.pl/.finanse
Napisał: Francisco Gonzalez
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozliczenie z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem globalnej sieci komputerowej pojawiło się w Polsce kilka lat temu. Początkowo Polacy podeszli do niego wyjątkowo ostrożnie.Obawiano się wycieku danych podawanych w formularzu oraz tego, że PIT koniec końców do Urzędu Skarbowego nie trafi. Prowadzona naprawdę intensywnie kampania pokazała jednak, że wszystkie obawy nie mają żadnych podstaw. Całe rozliczenie jest bezpieczne i nie jest związane z niewielkim nawet ryzykiem. Co więcej, program kontroluje, czy podatnik w druku PIT nie zrobił błędów. Jeżeli takie stwierdzi, PIT będzie zwrócony - zobacz i oceń. Dzięki temu każdy, kto zdecydował się na rozliczenie z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną może być pewny, czy w jego zeznaniu podatkowym nie nie ukrył się żadne pomyłki. Wszystko uzupełnia się więc nie tylko szybko, ale również bezpiecznie pod względem poprawności zeznania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:50
Tagi: komputer, podatki, Podatnik, urząd