Złożenie pit

W dzisiejszych czasach każda sytuacja związana z dochodami powinna być odpowiednio rozliczona. Jest to związane z tym, że nasze przychody wynikają z wielu źródeł nałożony jest na nas obowiązek wypełnić konkretny pit. Urząd Skarbowy stworzył możliwości rozliczenia, po pierwsze przez Internet, w budynku samego Urzędu lub drogą pocztową.


Kalkulator
Napisał: Chris de Kok
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ale zanim dojdzie do składania naszego zeznania podatkowego trzeba wiedzieć, jaki pit wypełnić. Ci, którzy doprowadzili do odpłatnego zbycia czy to majątku/akcji czy też w związku ze sprzedażą krótką – pożyczonych papierów wartościowych, muszą wypełnić pit 38 (). Powodem złożenia tego pitu jest też sytuacja, kiedy objęliśmy udziały w pewnych spółkach, co dokładnie określa broszura dotycząca PIT-u 38. Pit ten powinien również być wypełniony, jeżeli posiadamy coś takiego jak PIT-8C. Warto też wspomnieć, że małżonkowie powinni osobno wypełnić pit tego rodzaju.

Rozliczenie drogą internetową, tzw. e-PITy.
Gdy brakuje nam na wszystko czasu i zawsze mamy obawy, że poniesiemy karę za zbyt późne np. rozliczenie się z Urzędem Skarbowym istnieje na to sposób. Musimy włączyć komputer, o której godzinie nam pasuje i złożyć deklarację przez program pit (jak rozliczyć pit). To genialne rozwiązanie dla każdej z zabieganych osób, a także dla tych, którzy nie lubią stać w kolejce. Nim przystąpimy do wypełnienia deklaracji
Kalkulator
Napisał: Jacob Edward
Na podstawie: http://www.flickr.com
drogą internetową musimy przeczytać informacje, jakie zawarte są w instrukcji. Istotne jest, byśmy mieli aktualną wtyczkę i możemy przystąpić do wypełnienia e-deklaracji. Jeżeli mimo przeczytanej instrukcji wciąż posiadamy jakieś wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z pomocy jest w systemie deklaracji elektronicznych.

Pierwsze wypełnianie deklaracji podatkowej drogą internetową może wywołać pewne obawy, ale z każdym następnym rokiem przyzwyczaimy się do tego sposobu i będziemy się zastanawiać dlaczego wcześniej nie było takiej opcji? Oczywiście zawsze znajdą się takie osoby, które nie przerzucą się ze zwykłego składania deklaracji podatkowej. Z tego powodu w Urzędach Skarbowych chwilę przed ostateczną datą składania deklaracji tłoczą się tłumy ludzi. Oczywiście pośród tych osób będą Ci, którzy z przyczyn losowych nie mogli wcześniej deklaracji złożyć, jak i Ci, którzy nie mogli skorzystać z systemu e-deklaracji. Ale niestety duża grupa to, te osoby, które mogły siąść przy komputerze, ale mieli jakieś irracjonalne obawy, że taki system się nie sprawdzi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:25:52
Tagi: możliwości rozliczenia