Agroturystyka - czyli, co to jest i dla jakiego typu osób bywa skierowana

Co to konkretnie bywa agroturystyka - co znaczy owe pojęcie? Czy agroturystyka oraz tak zwane "agrowczasy" są jednym oraz to samo? W jakim miejscu poszukiwać tego rodzaju lokalizacji oraz dla jakiego typu osób są głównie przeznaczone? Czy każdziutki odnajdzie tam jakąś rzecz dla siebie? To wszystko oraz jeszcze więcej bez najmniejszego problemiku znajdziesz wewnątrz naszego nowego - świeżo napisanego - felietoniku!
agroturystyka
Napisał: pixabay.com


Na pytanie: Czym dokładnie jest agroturystyka - co znaczy owe pojęcie? - odpowiedź bywa prosta, choć nie wszyściutcy mogą ją kojarzą. Agroturystyka to stwierdzając w skrócie alternatywa dla wczasów (stąd jest pojęcie "agrowczasy"), w którym znajdziemy warunki które są podobne do warunków wiejskich. Agroturystyka wyszczególnia się tym, że polega na dobrym wykorzystaniu walorów całego krajobrazu panującego na wsi na konkretnym obszarze oraz pokazanie gościom (oraz możliwość brania udziału) jak wyglądają codzienne zajęcia wewnątrz gospodarstwie, a także w tak zwanym "tradycyjnym rzemiośle typu artystycznego", który obejmuje na przykład haftowanie, lub też szydełkowanie. Zazwyczaj też istnieje możliwość natrafić na takiego rodzaju "domeczek", w którym na przykład właściciele nauczają piec w tradycyjny sposób chlebek, robić sery czy też wędliny, nie wspominając już przygotowywaniu jedzenia, które to w danym obszarze są niewiarygodnie charakterystyczne.
Warto napomknąć, że samo pojęcie "agroturystyka", bywa typem turystyki wiejskiej, którego to jeszcze do niedawna nazywano dobrze znajomym stwierdzeniem "wczasy pod gruszą". Najbardziej istotnym powodem pojawienia się agroturystyki bywa przeciwdziałanie wyludnieniu wsi i miejscowości w górach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:14:02
Tagi: krajobraz, turystyka, twierdza