Na jakiego rodzaju zwierzęta polują wszyscy myśliwi i które z nich są dla nich idealne?

Mordowanie zwierząt mogłoby wydawać się większej części ludzi wprost barbarzyństwem. Jeżeli dotyczy ono jakichś popularnych zwierząt domowych, to naturalnie jest to niewątpliwie prawda.
Jest to czyn bezprawny, o jakim jest mowa w kodeksie karnym. Jednak jeżeli rzecz dotyczy legalnego regulowania populacji konkretnego typu zwierząt, to jest to już działanie dozwolone przez prawo.


kajaki
Napisał: Opal Property Developments
Na podstawie: Opal Property Developments


Takie polowanie posiada w naszym kraju bardzo bogatą tradycję. Kiedyś zajmowali się tym głównie reprezentanci szlachty, obecnie natomiast mogą zajmować się tym licencjonowani myśliwi. Należałoby tu powiedzieć, że różne rodzaje zwierzaków mają tak zwane okresy ochronne, które mogą potrwać przeważnie kilka miesięcy. W czasie tego typu okresów nie można organizować na nie żadnych łowów, gdyż posiadałoby to bardzo niekorzystny wpływ na cały gatunek. Z innej jednak strony pojawiają się sytuacje, gdy liczebność przykładowo dzików rozrosła się za bardzo, więc tzw. koła łowieckie powinny zorganizować na nie polowanie.


Należałoby tutaj wspomnieć, że nie opiera się ono na jakimś niezorganizowanym bieganiu po borze. Myśliwi to bardzo specyficzni ludzie, którzy znają się na wyszukiwaniu zwierząt, czyli (tak jak Indianie), umieją rozeznawać zwierzęta na podstawie pozostawionych przez nie np. na ścieżce śladów. W naszym kraju funkcjonuje cała obszerna konwencja myśliwska, jaka wnosi określone normy zachowania.
Zaliczają się do nich specjalne sygnały dźwiękowe, o których jest mowa również w czwartej księdze polskiej epopei pt. Pan Tadeusz. Jest w tamtym miejscu naturalnie wzmianka o graniu na cętkowanym bawolim rogu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:59:45
Tagi: czas, ludzie, natura, okres, raj