Szklarska Poręba: Atrakcje, co należy zwiedzić

Ze Szklarskiej Poręby prowadzi mnóstwo turystycznych szlaków - miejscowość leży w dolinie Kamiennej, na styku Karkonoszy oraz Gór Izerskich.


Jednak również w samej Szklarskiej Porębie jak też jej okolicach czeka na podróżników mnóstwo atrakcji.


Co trzeba tu zobaczyć? Szklarska Poręba to miejscowość z długimi tradycjami, zabudowana jest starymi drewnianymi domami. W sąsiedztwie jest mnóstwo atrakcji.


Pomnik przedstawiający kobietę
Napisał: SkinClinic
Na podstawie: SkinClinic


Pośród nich najwięcej jest tych powiązanych z naturą. Koniecznie warto zobaczyć dwa wodospady. Pierwszy , Szklarki, to wodospad spadający ze skalnego progu z wysokości ok. 13 m, drugi - wodospad Kamieńczyka - jest najwyższy w Karkonoszach, ma 27 m. Za kurtyną wody znajduje się wykuta jaskinia - Złota Jama. Do wodospadu Szklarki możesz dotrzeć zielonym bądź czarnym szlakiem turystycznym, do Kamieńczyka czerwonym albo czarnym.


W Szklarskiej Porębie nie brakuje atrakcji dla maluchów. To przede wszystkim Dinopark, z replikami wielkich gadów, kinem 3D a także wioską indiańską. Kolejny park rozrywki znajduje się w środku miasta - możesz się tu bawić na zjeżdżalniach, natomiast w zimie na lodowisku. Atrakcją Szklarskiej Poręby są także parki linowe, w tym również tak zwany Park Odkrywców z trzema trasami o rozmaitym stopniu trudności, rozlokowanymi na przestrzeni 1 ha, z najwyżej położonym w naszym kraju widokowym tarasem. Niegdyś w Szklarskiej Porębie wytwarzano szkło kryształowe. Stara huta Josephine obecnie nie funkcjonuje, ale możemy wstąpić do prywatnej Leśnej Huty, znajdziesz tu sklepik ze szklanymi wyrobami, a w sezonie mają miejsce pokazy produkcji szkła.
W tej popularnej miejscowości działają także Muzeum Mineralogiczne oraz Muzeum Energetyki. Tak dużo atrakcji ma Szklarska apartamenty w tym mieście rezerwować trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:06:47
Tagi: szlak, produkt, miejsce, miejscowość