W jaki sposób przygotować się do wyjazdu na narty?

Należyte przygotowanie się do zimowego szaleństwa na nartach stanowi podstawę bezpiecznego szusowania.


Przede wszystkim warto pamiętać, że wyjazd narty, to nie tylko przyjemne spędzanie czasu wolnego, ale też gigantyczny wysiłek fizyczny.
Pokój, salon domowy
Napisał: Jaysin Trevino
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pomimo, że na szczyt wjeżdża się kolejką, to już sam zjazd wymaga odpowiednich umiejętności oraz nie lada formy. Brak wcześniejszego przygotowania się do jazdy na nartach może popsuć nawet znakomicie zaplanowany wypad. Dlatego też zawczasu warto zacząć przygotowania do zimowego szaleństwa. Mogłoby się zdawać, że w czasie jazdy na nartach czy też snowboardzie angażowane będą tylko mięśnie nóg. Nic w wyższym stopniu błędnego. Owszem to dokładnie owa część ciała w najogromniejszym stopniu pracuje w trakcie białych szaleństw, jednakże narciarstwo angażuje praktycznie wszystkie muskuły człowieczego organizmu. Bardzo intensywnie pracują również mięśnie odpowiedzialne za podtrzymanie prawidłowej postawy ciała. Nie należy zapomnieć również o znacznych obciążeniach, które w czasie jazdy na nartach albo snowboardzie oddziałują na nasze stawy i więzadła.


Ćwiczenia siłowe przygotowujące do wyprawy na stok muszą koncentrować się głównie na poprawie siłowej wytrzymałości. Wynika to z tego, iż w czasie szusowania po stoku nie musimy pokonać nie wiadomo jak ogromnych oporów. Zachowanie poprawnej pozycji w czasie jazdy na stoku wymaga stałego napięcia mięśni znajdujących się w obszarze nóg, brzucha, a również wielu innych części ciała.
Zakładając, iż na stoku spędzamy zwykle od czterech do sześciu godzin, to wyżej wymienione muskuły każdego dnia białego szaleństwa wykonują gigantyczną pracę. W swych przygotowaniach do podróży na narty warto także uwzględnić treningi koordynacyjne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:08:45
Tagi: podróż, narty, snowboard